Uudis

Riigikogu lisas rahunemispeatuse seadusesse, seega olge valmis planeerimata puhkehetkedeks

Kiiruse mõõtmine Tallinna-Tartu maanteel. Foto: Järva Teataja, Scanpix Baltics

Riigikogu kiitis 19. mail heaks seaduse, mis võimaldab määrata 45-minutiline rahunemispeatus sõidukijuhile, kes on ületanud piirkiirust kuni 20 km/h.

Sellega luuakse õiguslikud eeldused võimaldamaks kohaldada sõiduki juhile lühimenetluse raames alternatiivset mõjutusmeedet, mille vältel on sõiduki juht koos sõidukiga kohustatud viibima kohtuvälise menetleja määratud asukohas.

Rahunemispeatusega luuakse võimalus mõjutada liikluskäitumist ja kiiruspiirangutest kinnipidamist varases staadiumis, mil toime pandud rikkumine ja liikluskäitumises tehtud vead ei ole veel nii tõsised, et peaksid kaasa tooma karmi sanktsiooni, kuid on piisavad, et neile tähelepanu pöörata.

Kui selgub, et määratud rahunemispeatusest lahkuti varem, edastatakse inimesele selle kohta teade, milles osutatakse, et mõjutusmeetme tingimuste täitmata jätmise tõttu tuleb isikul tasuda talle kinnipidamisel kättetoimetatud lühimenetluse otsuses märgitud trahv.

Seadus jõustub 10 päeva peale seda, kui see on Riigi Teatajas ilmunud. Seega ilmselt saab esimesi rahunemispeatusi näha juba sel suvel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.