Uudis

Riik plaanib elektriautode ostutoetust taastada, kuid ühe väga suure agaga

Foto: Scanpix/PM/Toomas Huik

Möödunud aasta suvest saadik on keskkonnaministeeriumi ametnikud töötanud plaani kallal, millega taastataks elektriautode ostutoetus.

Ministeeriumi ametniku sõnul on toetusel kindlad piirangud ning see oleks suunatud vaid ettevõtetele. Rahaliselt ei anna seda võrrelda aastaid tagasi KredExi jagatud ostutoetusega.

Suunatud suure läbisõiduga ettevõtetele

Keskkonnaministeeriumi energeetika nõuniku Mart Raamatu sõnul ei ole veel midagi kindlat paigas, kuid plaanide kohaselt oleks toetus suunatud suure läbisõiduga ettevõtetele.

“Taksod võiksid olla loogiline fookus, linna keskkonnas on neil läbisõit suur. Seal tuleb positiivne võit linna õhule ja kliimale,” ütles Raamat.

Lisaks taksodele saaksid ostutoetust kasutada ka teised ettevõtted, mille autopargil on suur läbisõit. Seda, kuidas hinnatakse läbisõitu ning mis ettevõtted saaksid toetust kasutada ei ole veel paigas.

Nagu ei ole paigas ka täpsed summad, kuid suurusjärk on 5000 eurot ühe auto kohta. Aastatel 2011-2014 KredExi jagatud ostutoetuse puhul oli keskmiselt ühe auto puhul määratud summaks 16 500 eurot.

Peale selle kehtiks piirang autode soetamise mahul ehk ettevõtted ei saaks ostutoetust lõpmatuseni kasutada. Ministeerium loodab ostutoetuse meetme saada valmis tuleva aasta kevadeks või suveks. Osaliselt rahastataks toetust saastekvoodi müügist teenitud tulust.

“Meil on suhteliselt piiratud vahendid. Arvan ja loodan, et tarbijad võtavad selle avasüli vastu ja jooksevad sellele tormi, et meetmed saaksid võimalikult kiiresti otsa,” sõnas Raamat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.