Rimaci uuel sportautol on 1914 hobujõudu ja Tesla Roadsterist parem kiirendus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Rimac tõi Genfis välja oma teise elektriauto, mille koodnimeks on hetkel C-Two.

Mõned aastad tagasi tekkisid superautode kõrvale hüperautod, sest 600-hobujõulistest Ferraridest oli jõutud ligi 1000 hobujõudu omavate hübriidideni (LaFerrari, McLaren P1 jt.). Kuskil omaette liigas on ka Bugatti oma Veyroni ja Chironiga, millest viimasel rohkem kui 1400 hobujõudu.

Nüüd aga hakkavad tulema elektrilised hüperautod, millel hobujõude juba kahe tuhande ligi. Bensiinimootoritega neid päris üks-ühele muidugi võrrelda ei saa, sest seal on erinevad lähenemised nimivõimsusele ja hetkeliselt või pikema aja jooksul mootorist tulevale jõule, aga olgem ausad – ei ostjat ega turundusosakonda see tehniline tähenärimine ei huvita.

Kaks korda täisvõimsusel ümber Nürburingi

1914 hobujõudu, 2300 Nm väändemomenti ja 0-100 km/h 1,85 sekundiga on kõik, mida me Rimaci uue auto puhul teada tahame. Kiirendus on, nagu juhuslikult, 5 sajandikku parem kui Tesla Roadsteri väidetavad numbrid. Nende kahe kiirendusvõistlus saaks olema eepiline.

Väidetavalt suudab auto läbida ühe laadimisega Nürburgringi peaaegu kaks korda ja seda mitte kruiisides vaid kogu võimsusega. Tavaliikluses on sõiduulatus andmete järgi lausa 650 kilomeetrit. 80% akutäituvust tuleb 30 minutiga, vahendab meile Autocar.

Unustatud pole ka Richard Hammondit

Lisaks neljanda taseme isejuhtimisvõimele, suudab auto alla laadida mitmete erinevate ringradade profiile ning anda juhiseid ideaalse sõidujoone ja pidurduse osas.

Auto läheb tootmisesse selle aasta lõpus ja planeeritud on 150 ühikut. Hind võib tulla üle 1,5 miljoni euro, aga see on vaid spekulatsioon.

Kirsina tordil oskavad Rimaci inimesed ka heast naljast lugu pidada. Tulekustutit hoiab kinni nahkrihm, millele on kirjutatud “Mäkketõusu võistluse korral tule kustutamiseks.”

Ilmselge vihje Richard Hammondi õnnelikult lõppenud avariile Rimaci esimese autoga, mis mäkketõusu võistlusel teelt välja sõitis ja põlema süttis. Hammondi vastus? “Ma olen alati unistanud sellest, et saaksin panustada autode disainiloomesse. Ja nüüd ma saingi!”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.