Uudis

Risto Kappet osaleb kolmandat korda virtuaalsel Le Mans’i 24-tunni sõidul

Tänavu oli Eesti autospordi üks suursündmusi Martin Rumpi osalemine Le Mans’i 24-tunni sõidus Hardpoint Motorsport meeskonna ridades, ning seal saavutatud oma klassi 11. koht. Kuid ei tasu unustada, et enne päris Le Mans’i sõitu on Risto Kappet osalenud ametlikul virtuaalsel Le Mans’i sõidul juba kaks korda.

Virtuaalse Le Mans’i seerias on veel neli etappi, mis kõik eelnevad suurele 24-tunni sõidule. Kõik sõidud toimuvad rFactor 2 simulaatori peal ning sõidetakse veel Bahraini Sakhiri, Monza, Spa de Francorchamps’i ja Sebringi ringradadel. Hooaeg algas Sakhiri sõiduga 17. septembril ja lõppes 14. jaanuaril Le Mans’i Circuit de la Sarthe’i virtuaalsel ringrajal.

Risto Kappet osaleb R8G meeskonna ridades, nagu ka eelmistel kordadel. Sarnaselt eelmise hooajaga võtab seekord Risto osa ka kõikidest etappidest, mitte vaid Le Mans’i sõidust.

R8G meeskonna #888 Ferrari 488 GTE

R8G meeskond osaleb kokku kolme autoga, kaks LMP klassis Oreca sõidukit ja üks GTE klassi Ferrari 488 GTE. Risto on just GT-auto ridades koos Makedooniast pärit Timo Andonovski, austraallase Scott Andrewsi ja vene rahvusest Alex Smolyariga. Muide, viimased kaks sõitjat on professionaalsed võidusõitjad, kui Risto ja Timo on simulaatorisõitjad.

Professionaalsete võidusõitjate osalemine igas autos on virtuaalse Le Mans’i seerja puhul lausa kohustuslik. R8G meeskonna nimekamad sõitjad on meeskonna asutaja, endine Indycari ja F1 sõitja Romain Grosjean ja ka kestvussõitudes tipptasemel sõitvad Louis Deletraz ja Mathias Beche.

Kõiki virtuaalseid Le Mans’i seeria sõite, kaasa arvatud 24-tunnist sõitu, saab jälgida YouTube’i vahendusel Traxion GG kanalil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.