Rod Stewarti Lamborghini Countach on jõudnud oksjonile

Fotod: RM Sotheby's

Tänapäeval on vanemad, analoog superautod väga hinnas ja Lamborgini Countach on kindlasti üks neist. Muidugi tõuseb auto väärtus, kui sõiduki ajaloos on midagi tähelepanuväärsemat kui muidu: näiteks kuulus omanik.

Homsel RM Sotheby’si autooksjonil on pakkumisel üks neist erilistest autodest, kui haamri alla läheb 1977. aasta Lamborghini Countach LP400 ‘Periscope’, mis kuulus esmalt kuulsale pop-rokilauljale Rod Stewartile.

Stewart sai Lamborghini omanikuks ajal, mil ta tuuritas Austraalias. Hiljem saadeti auto Ameerika Ühendriikidesse, Californiasse, laulja koju, kus enamus ajast auto ka püsis. Kuna auto tarniti algselt Austraaliasse, oli see ka parempoolse rooliga Countach.

Rod Stewarti käes oli Itaalia superauto 25 aastat, mille jooksul tegi ta kaks suuremat modifikatsiooni: muutis kupee targa katusega kabrioletiks ja lisas ka laiendava wide-body bodykiti.

Kuid auto ümber ehitamisega polnud veel lõpp – järgmine omanik lasi auto rooli liigutada paremalt vaskule poole. Viimane omaniku vahetus toimus 2013. aastal, mis puhul taastati ka sõiduki kupee kuju, nagu see algselt olema pidi ja eemaldati ka kere laiendused, et jälle saada originaal välimus.

Möödunud aastal tehti endisele Stewarti Countachile ka põhjalik restauratsioon Lamborghini Polo Storico poolt – ametlik osa Lamborghinist, mis taastab vanemaid mudeleid. Ainuke muudatus, mis autol on püsinud võrreldes tehasest väljunud autoga ongi vasakul pool paiknev rool.

Kui auto kuulsa omaniku ajalugu välja arvata, on tegu ka niisama vägagi rariteetse masinaga. “Periscopio” variante Countach LP400-st toodeti vaid 157 sõidukit.

Periscopio nime sai superauto tänu omapärasele lisale, mis pidi aitama nähtavust autost tahapoole. Nimelt peale pisikese tagaakna ja tavapärase tahavaate peegli tehti auto katusele vagu, mille alguses on pilu, mille läbi saab periskoopi stiilis peegliga autost seest poolt välja vaadata.

Kuna tegemist on ühe varasema Countachi variandiga, siis võimsus on pigem tagasihoidlik. 4-liitrine vabalthingav V-12 mootor toodab 375 hj, võimaldades tippkiirust napilt alla 290 km/h.

RM Sotheby’s oksjon toimub 20. mail, Itaalias Villa Erbas. Kunagise Rod Stewarti Lamborghini Countachi eest eeldatakse saada umbes 950 000 kuni 1 050 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.