Uudis

Rodin FZero plaan on lihtne – olla maailma kiireim ringrajaauto

Pildid: Rodin

Uus-Meremaalt pärit autotootja Rodin avaldas FZero nimelise auto. Välimuselt justkui hävituslennuki ja F1 auto ristand omab kahe turboga V-10 jõuallikat, on ülikerge ja toodab tippkiirusel mitme tonni jagu surujõudu.

Pärast Red Bulli RB17 ringrajaauto avaldamist, sai Rodini juht David Dicker kindlustunnet, et ka nende FZero autole peaks kliente jaguma. “Kui Red Bull plaanib müüa 50 autot ja iga auto maksab viis miljonit naelsterlingit, siis peab olema ka turuosa meie jaoks.”

Rodin plaanib FZero ringrajaautosid müüma hakata juba järgmisel suvel ja samal aastal toodetakse esialgu 27 sõidukit. Autocari sõnul hakkab ulmeline rajaauto maksma 2,14 miljonit eurot.

Enamus auto juppidest valmistatakse Rodini enda poolt, välja arvatud jõuallikas. 4-liitrine kahe turboga V-10 mootor valmistatakse võidusõidu mootoreid tootva ettevõtte poolt Neil Brown Engineering. Mootori piiraja on 10 000 pöörde juures.

Bensiinimootor toodab 1000 hj ja 908 Nm. Koos elektrilise hübriidajamiga on võimsust kokku aga lausa 1176 hj, mis jõuab läbi 8-käigulise käigukasti kõik tagaratasteni.

Välimuselt on FZero selgelt ennekõike funktsionaalse disainiga. Eesmärk on saavutada parim õhuvool ja samal ajal rohkelt surujõudu, et tagada parim pidamine suurel kiirusel. Väidetavalt suudab hüperauto tekitada kuni 4000 kg surujõudu. Kuigi täpset kaalu pole Rodin hetkel avaldanud, väidetakse, et FZero kaalub vähem, kui praegune F1 auto.

Hetkel arenduses olev FZero pole ilmselgelt tänavalegaalne, aga Rodin plaanib siiski hiljem valmistada ka tänavalegaalse variandi samast autost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.