Uudis

Rohepööre Lamborghini moodi: itaallaste uus üle 1000-hobujõuline V-12 hübriidajam

Fotod: Lamborghini

Lamborghini viimane puhtalt vabalthingava V-12 mootoriga seeriamudel oli Aventador ja kõige viimasemad kaks autot olid Aventadori baasil ehitatud Invencible kupee ja Auténtica roadster. Nüüd on Itaalia autotootja avaldanud järgmise sammu V-12 teekonna.

Üritades Ferrarile kohta kätte näidata, kes on viimasel ajal oma V-8 ja V-6 hübriidajamite eest palju kiita saanud, demonstreerib Lamborghini, et V-12-l on siiani veel oma koht.

Aventadori järglasel kasutatav jõuallikas koosneb vabalthingavast V-12 sisepõlemismootorist ja kolmest elektrimootorist. Bensiini tarbiv 6,5-liitrine jõuallikas on edasiarendus Aventadoris kasutatud mootorist, aga on võimsaim ja kergeim V-12, mis Lamborghini eales tootud on.

218 kg kaaluv jõuallikas on 17 kg kergem, kui varasem ning toodab 725 Nm 6750 pöörde juures ja 825 hj 9250 pöördel. Piiraja tuleb ette alles 9500 mootori pöörde juures. Itaalia autotootja on ka kinnitanud, et saabuva auto mootori helile on pööratud palju tähelepanu.

Kolmest elektrimootorist asuvad kaks esiteljel, luues nelikveo ja kolmas taga, koos uue käigukastiga. Kõik elektrimootorid pakuvad 150 hj ja 150 Nm, kuid kokku arvutab Lamborghini hübriidajami võimsuseks 1015 hj.

Muidugi saab uut hübriidajamiga Lamborghinit kasutada piiratud distantsil puhtalt elektrijõul liikuvana, olles siis vaid esiveoline. Kolmas elektrimootor on kasutuses vaid koos sisepõlemismootoriga, vastavalt sõidurežiimile. Elektrimootorite aku on vaid 3,8 kWh mahutavusega.

Suur samm edasi on ka Itaalia autotootja poolt arendatud uus käigukast. 8-käiguline topeltsiduriga mehhanism viib jõu vaid tagaratasteni. Samuti on erinevus Aventadoriga käigukasti paigutusel. See asub mootori taga, kuid on paigutatud auto keresse risti. Seni on Lamborghini käigukasti niimoodi paigutanud vaid ikoonilisse Miurasse ja hiljutisse Essenza SCV12 ringrajaautosse.

Auto, kuhu kirjeldatud V-12 hübriidajam jõuab, on hetkel teada vaid koodnimega LB744 ja seda esitletakse sellel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.