Uudis

Rolls-Royce Boat Tail viib uue auto hinna täiesti uuele tasemele

Pilt: Rolls-Royce

Rolls-Royce alustas hiljuti ametlikult oma ainulaadsete sõidukite ehitamisteenust (coachbuilding), kus olemasolevale platvormile ehitatakse täiesti ainulaadse kerega sõiduk. Esimene toodang on vägagi silma torkav Boat Tail.

Briti luksusautode tootja Phantom Drophead kabriolett on kõike muud kui tavaline auto. Kuid ekslusiivsust ja tippluksust taga ajavad kliendid soovivad alati midagi rohkemat. Seega selle sama Rolls-Royce kabrioleti baasil on ehitatud midagi vägagi erilist.

5,8 m pikkuse luksusautona pole ühtegi kerepaneeli, mis oleks jagatud Pahtom Drophead mudeliga. Esiots on täiesti uus, kaasa arvatud esivõre ja tuled. Selgelt Rolls-Royce’ilik, kuid siiski küllalt erinev, et mitte segamini ajada teiste mudelitega.

Huvitav aspekt on ka väga suured esimesed küljetiivad. Need algavad esivõrest ja lõppevad ukse juures. See tähendab, et kapott on ka palju kitsama kujuga.

Esiklaas on uue kujuga, imiteerides 1960ndate Ameerika autosid, lisades ka väikesed klaasid A-piilarisse. Kere kõige alumisem osa on värvitud mustaks, ülejäänud auto on pehmetes sinistes toonides, mis peaks imiteerima mootorpaadi kulgemist merel.

Nagu Boat Taili nimi viitab, on suurim töö tehtud just auto tagaosas. Pealt on see kaetud puiduga ning tagaluuk avaneb kahes tükis, mõlema hinged on tagaosa keskel.

Kuigi avatud luukide alla saab teoorias asetada ka pagasit, on antud mudeli puhul pressifotodel demonstreeritud piknikuvarustuse hoiukohana, muidugi koos šampusega. Muidugi leiab ka tagaosas täiesti uued tuled ja palju väikseid detaile, muutes auto jooned ja disaini tõesti eriliseks.

Lõpetuseks saab Boat Tailile lisada ka katuse, mis koosneb uuest tekstilist ja süsinikkiust. Katuse tagaosas on pingutid, sarnaselt Porsche 911 ja Boxster Spyder mudelitega. See tähendab ka, et katus ei ole automatiseeritud, vaid selle peab käsitsi paigaldama.

Interjööri osas on suuremaid muudatusi vähem. Muidugi on värvid ekslusiivselt valitud, sobimaks auto välimusega, lisades ka valiku kalliskive, kuid üldilme on üsna sarane Rolls-Royce Phantom Dropheadiga.

Autosid ehitatakse lausa 3 tükki ja kuigi Rolls-Royce pole avaldanud ühtegi omanikku ega auto maksumust, liiguvad kõlakad, et tegemist on maailma kallima uue autoga. Auto hinnaks pakutakse umbes 20 miljonit eurot. Väidetavalt on ühe omale tellinud ka lauljatepaar Beyonce ja Jay-Z.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.