Erimudel Rolls-Royce Wraith on margi viimane V-12-mootoriga kupee

Fotod: Rolls-Royce

Rolls-Royce’i üks viimase aja populaarsemaid mudeleid on elutee lõpusirgel. Luksuskupee jõudis turule 10 aastat tagasi ja viimased 12, mis on erimudelid, saavad pika nime Rolls-Royce Black Badge Wraith Black Arrow.

Inspiratsiooni on leitud autost Thunderbolt, mis püstitas 1938. aastal kiirusrekordi 575,335 km/h. Roolis oli kapten George Eyston. Seitsmetonnisel kaheksa rattaga autol oli kaks Rolls-Royce’i R-seeria V-12-lennukimootorit. Ühtlasi on see kiireim V-12-jõuallikaga auto, kuna kõik hilisemad kiirusrekordid on püstitatud teistsuguse konfiguratsiooniga mootoritega.

Suurim erinevus on see, et Wraith on kahetooniline. Tumehall esiosa muutub sujuvalt auto keskel mustaks, mis jätkub tagaosani. Värv on kõige keerulisem, mida Rolls-Royce eales on teinud. Mustale värvile lisatakse viimane kiht, mis osaliselt sisaldab klaasi ja seda on poleeritud üle 12 tunni, saavutamaks eriti läikivat tulemust.

Erksaks kontrastiks on kollased detailid esikaitseraua all ning peenikesed rõngad velgedel ja margi tunnusfiguuri “Spirit of Ecstasy” jalamil.

Interjööris leiab sarnaselt välimusega kollase ja musta kontrasti ning nagu ikka on kasutatud rohkelt nahka ja “lahtiste pooridega” musta puitu, mis peaks meenutama Bonneville’i soolaväljade maastikku, kus Thunderbolt kiirusrekordi püstitas.

Muidugi katab lage Rolls-Royce’i jaoks traditsiooniks saanud “tähistaevas”, kuid seekord on seal rekordarv ehk 2117 “tähte”, mis on paigutatud nii, nagu tähistaevas oleks pidanud välja nägema 1938. aasta 16. septembril, kui Thunderbolti kiirusrekord püstitati.

Briti autotootja pole Black Badge Wraith Black Arrow 6,75-liitrise V-12-mootori võimsust ega pöördemomenti avaldanud. Tavalisel kupeel Black Badge Wraith on võimsust 632 hj ja pöördemomenti 870 Nm, seega vähemalt sama peaks eeldatavasti olema ka viimastel sõidukitel.

Kokku valmistab Rolls-Royce Wraithi viimaseid erimudeleid vaid kaksteist ja need kõik on muidugi endale juba omanikud leidnud. Kuigi rariteetne mudel on viimane V-12-mootoriga kupee, pole hetkel teada, kui kaua kasutatakse sama mootorit luksusmargi sedaanides või luksusmaasturis Cullinan.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.