Uudis

Rongi ramminud veokijuhi ülemus: ilmselgelt pole tal 1,2 miljonit kusagilt võtta

Foto: Sander Ilvest, Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Veebruari lõpus Keila lähistel Kulna ülesõidul toimunud veoki ja rongi kokkupõrke eeldatav kahju on Ergo kindlustuse hinnangul 1,2 miljonit ja kuna õnnetuse põhjustaja oli joobes, siis võidakse see temalt sisse nõuda, kirjutas Postimees.

Õnnetus juhtus 20. veebruaril pool 9 hommikul, kui kahtlustuse kohaselt alkoholijoobes 49-aastane veokijuht ei märganud ülesõidule lähenevat rongi, sõites sellele külje pealt sisse.

Rongiliiklus õnnestus taastada ja ülesõit avati uuesti alles kaks päeva hiljem 22. veebruaril.

“Raske öelda, kuidas ta selles olukorras toime tuleb, aga kõik sõltub sellest, kas ta jääb süüdi või mitte. Kui ei jää süüdi, läheb elu edasi nagu oli ja kui jääb – eks siis paistab,” märkis õnnetuse põhjustanud veokijuhi tööandja Duo Auto OÜ juht Andres Laas.

“Selge, et inimesel seda 1,2 miljonit ei ole. Siin ei pea olema väga nutikas, et seda välja mõelda. Seaduse järgi võib see tähendada eraisiku pankrotti. Ma ei kujuta ette, aga ilmselgelt tal pole 1,2 miljonit eurot kusagilt võtta, minul ka ei ole. See on natuke liiga suur summa,” nentis Laas.

See, kas õnnetuse põhjustanud töötaja jääb firmasse edasi tööle, pole praegu selge, kuna töötaja on hetkel haiguslehel.

“Ei oska kommenteerida, aga ilmselt mitte,” lausus firmajuht ja lisas, et see selgitatakse veokijuhi tööle naastes ning määravaks saab ikkagi uurimise tulemus.

“See pole kindel, et ta oli õnnetuse ajal joobes, see on uurimise all ja ma ei oska seda kommenteerida. Õnnetus toimus tööautoga,” kinnitas Laas.

Laas ei soovinud õnnetuse põhjustanud töötaja nime avaldada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.