Uudis

Ruttu autokooli, B-kategooria saamist kallimaks muutva määruse vastuvõtmine viibib

Nüüd saad enda autokooli automaadiga masina sõidueksamile kaasa võtta.Foto: Scanpix

Möödunud aasta lõpus selgus, et B-kategooria juhiloa koolitust ootavad ees suured muudatused. Mitmest muudatusest on tänaseks realiseerunud üks ning veel üks läheb töösse juunist. Autokooli läbijate jaoks on aga hea uudis see, et siiani ootab ministri allkirja eelnõu, mille järgselt läheb autokool kallimaks.

Kallimaks läheb autokool seetõttu, et eelnõu paneb paika kohustuslike sõidutundide arvu, mis tõuseb praeguselt 22-lt 30 sõidutunnile. Ei maanteeamet ega ministeerium oska öelda, millal leiab minister eelnõu allkirjastamiseks aega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialisti Taavi Audo kinnitusel ei ole lähiajal muudatusi jõustumas.

Sama eelnõuga soovitakse kiirendada maanteeameti teooriaeksamile pääsemist. Uue eksamineerimise määrusega tahetakse ära kaotada nõuet autokooli sõidueksami läbimise osas, mis tähendab, et maanteeameti teooriaeksamile saaks minna kohe pärast autokooli teooriaeksami sooritamist.

Allkirja puudumine tähendab sedagi, et sõidueksamil on harjutuste sooritamisest endiselt kaks katset. Eelnõu jõustumise järgselt kaob katsete arv ära ning lisandub ajapiirang.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.