Uudis

Saab 9-3 on tagasi, aga mõningate oluliste eripäradega

Foto: Facebook, NEVS

Autoblog.com vahendab, et Saab 9-3 sedaan on hiljuti leidnud hiinlaste abiga uue elektrifitseeritud elu.  Autotootja NEVS (National Electric Vehicles Sweden) on pärit tegelikult Hiinast, kuid nemad ostsid aastal 2012 mitmed kunagise Rootsi autotootja omandid endale, kaasa arvatud õigused toota 9-3 välimuse ja tehnikaga sõiduautot.

Uut elektrilist 9-3’e hakatakse tootma Hiinas Tianjin’i tehases. Viimane Saab 9-3 mudel sündis 2002. aastal, seega vähemalt kere disaini suhtes pole midagi uut ega värsket hiinlastel pakkuda.

Sõiduulatus elektrilisel sedaanil on väidetavalt kuni 300 kilomeetrit. Auto salongis on ka õhupuhastus süsteem, mis on eriti tähtis rohke õhusaastusega Hiina suurlinnades.

Foto: Facebook, NEVS

Kuigi sõiduk on kindlasti mitmetele autohuvilistele äratuntav Saabina, ei saanud NEVS õigusi kasutada rootsiautotootja nime ega brändi. Saab AB tegutsab siiani Rootsis kui lennuki ja riigikaitsetehnika tootjana.

Hiina autotootja sõnul on nad saanud juba mitmeid eeltellimusi erinevatelt kohalikelt ettevõtetelt, samuti on neil kokkulepe Türgi valitsusega, kes võib Saab 9-3 baasil toota kohalikku sõiduautot. Seda muidugi jällegi Saabi nime kasutamata.

Peale uue( ja samas nagu vana) elektriauto, arendab NEVS veel uusi elektriajameid tulevaste autode jaoks. Enamus arendustööd käib juba mainitud Tianjin’is Hiinas kuid ka Saabi kodulinnas Trollhättanis, Rootsis.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.