Uudis

Saabuv Audi RS3 ei ole võimsam kui eelkäija, kuid toob kaasa muid uuendusi

Keskel Audi RS3 luukpära ja sedaan. Foto: Audi

Audi avaldas äsja tehnilised andmed saabuvast RS3 luukpärast ja sedaanist, vahendab Evo. Sarnaselt konkurentidest Mercedes-AMG A45 ja Volkswagen R luukpäradega on enim vaeva nähtud just veermikuga.

Eriti tihti ei kohta sportlikku autot, mille uus põlvkond pole kübetki võimsam, kui selle eelkäija. Kuid ometigi on see Audi RS3’ga nii juhtunud. 400-hobujõuline, 2,5-liitrine, viie silindriga turbomootor tootis täpselt samapalju võimsust ka viimane põlvkond.

Maksimaalne võimsus on nüüd aga saadaval laiemas ulatuses, mootoripöörete vahemikus 5600 ja 7000 p/min. Pöördemoment on pisut aga tõusnud 500 Nm peale, 20 nm rohkem, kui varem.

Tänu quattro nelikveole ja automaatkastile kiirendab uus RS3 seisust sajani 3,8 sekundiga – 0,3 sekundit kiiremini, kui vanem mudel. Kõige tähtsam on mudugi fakt, et kiirendusaeg sajani on ka kiirem, kui Mercedes-AMG A45 S ja seda 0,1 sekundi jagu.

Muudetud on õnneks palju muud tähtsat

Kui mootori numbrite järgi tundub, et RS3 pole justkui väga muutunudki, siis Audi Sport meeskond on palju rohkem vaeva näinud valdkonnas, kus RS3 on ka kriitikad saanud. Veermik.

Peamiseks uunduseks on pöördemomendi jaotusega (torque vectoring) tagumine differentsiaal, mis suudab jaotada tagaratasteni saabuvat jõudu kummagi ratta vahel. Kuni 100% saabuvast võimsusest võib suunata vaid ühele tagurattale.

Suunates rohkem võimsust välimisele tagarattale tekitab see autol kurvide läbimisel ülejuhitavuse tunnetuse, aidates autol olla agiilsem ja dünaamilisem. Varasemalt on RS3 mudeleid kritiseeritud raske esiosa ja alajuhitavuse puhul, mis võib uuel mudelil kadunud olla.

Auto veermiku esimeses otsas on laiendatud rööbet, tugevdatud vedrustussüsteemi komponente, lisatud ühe kraadi võrra negatiivset külgkallet ratastel ja madaldatud vedrustust 25 mm jagu. Valikus on nii passiivne kui ka seadistatav vedrustus.

See, kas keskendumine veermiku uuendustele toob kaasa ka dünaamilisema ja interaktiivsema sõiduga sportliku luukpära saab teada hiljem sel aastal, kui esimesed RS3 mudelid peaksid tehasest väljuma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.