Uudis

Saksa prokuratuur esitas Audi endisele tegevjuhile süüdistuse heitgaasidega petmise eest

Audi endine tegevjuht, Rupert Stadler, kellele on esitatud süüdistus osaluse eest heitgaasiskandaalis.Foto: Scanpix/Sven Simon.

Saksamaa prokuratuur teatas kolmapäeval, et Audi endisele tegevjuhtile Rupert Stadlerile on esitatud süüdistus seoses tema tegevusega Volkswageni heitgaasiskandaalis, vahendab Reuters.

Riiklik prokuratuur on esitanud süüdistuse Stadlerile ja veel kolmele kostjale petmise, sertifikaatide võltsimise ja ebaseaduslike reklaamivõtete eest. Volkswageni juhatus tunnistas 2015. aasta septembril, et heitgaasi testide petmiseks on kasutatud ebaseaduslikku tarkvara. Sama aasta novembris tunnistas ka Audi juhtkond, et 3,0-liitrise V6 mootorites on USA heitetestide petmiseks kasutatud ebaseaduslikku lisaseadet.

Kostjatest kolme süüdistatakse Audi, Volkswageni ja Porsche – kõik brändid kuuluvad VW Gruppi – sõidukitele selliste mootorite arendamises, millega saab heitgaaside teste petta.

Stadlerit süüdistatakse selles, et ta oli pettusest teadlik juba vähemalt 2015. aasta septembrist saadik, kuid ei takistanud mõjutatud Audi ja Volkswageni sõidukite müümist. Endine tegevjuht vahistati 2018. aasta juunis ja mees veetis mitmed kuud ka vangis.

Prokuratuuri sõnul on Stadleri süüdistus seotud umbes 250 000 Audi, 112 000 Porsche ja 72 000 Volkswageni sõidukiga, mida on müüdud nii Euroopas kui ka USAs.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.