Uudis

Saksamaa sõltumatu ökotest reastas kõige keskkonnasõbralikumad autod

Lexus ES300hFoto: Paula Johanna Adamson

Juba 2003. aastast aitab tarbijatel autode keskkonnamõju hinnata ADACi Ecotest, mis hindab igat tüüpi jõuallikaid ja kütuseid täpselt samade meetoditega.

ADACi Ecotesti puhul omistatakse autole teatud arv tärne vastavalt järgmistele kriteeriumitele: õigusaktidega piiratud saasteainete (süsinikmonooksiid (CO), süsivesinikud (HC), lämmastikoksiidid (NOx) ja tahked osakesed) ning süsinikdioksiidi CO2 heitkogused.

Kütusekulu hinnatakse testi käigus, mis koosnes mõõtmistest katsestendil ja teedel.

Tipukohad hõivavad loomulikult elektriautod, gaasimootoriga sõidukid ja hübriidid. Tipus troonivad Hyundai IONIQ elektriauto, aga ka Volkswagen Polo gaasisõiduk. Veel leiame sealt Volkswagen e-Golfi, millele järgnes sama margi e-Up!,  BMW i3, Smarti elektriauto ja Hyundai Kona elektriline versioon. Viis tärni on saanud näiteks ka Toyota Corolla hübriid.

Mõned said ka vaid 1 tärni

Neli tärni said 30 autot, millest paljud tavalisematel kütustel liikuvad autod, eelmisel aastal vaid 17.

Näiteks kõrgemast keskklassis parim tulemus oli Lexus ES300 hübriid, mille parim tulemus oli 5,5 liitrit 100 km kohta. Linnasõidutingimustes, mille puhul saab Lexuse iselaadiva hübriidjõuallika eelised täielikult ära kasutada, langes kütusekulu koguni tasemele 4,3 l/100 km.

Olid ka mõned ühe tärni väärilised autod, näiteks 6,2-liitrise mootoriga Chevrolet Camaro, aga ka 2,2-liitrine Kia Sorento, Fiat 500X ja Jeep Compass 1,4-liitrise MultiAir mootoriga ja 2,2-liitrine diiselmootoriga SsangYong Rexton.

Otsi täpsemaid tulemusi siit ja väike kokkuvõte on ka sellel lehel.

ADAC on Saksamaa juhtiv autoklubi. See on asutatud 1903. aastal ja on praegu suurim omataoline ühing Euroopas, millel on enam kui 20 miljonit liiget. 2019. aasta Ecotesti täielikud tulemused leiab siit: https://www.adac.de/infotestrat/tests/eco-test/

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.