Uudis

Sakslased ja heitgaasid: Audit süüdistatakse V6 diiselmootori heitgaasidega petmises

Foto: Scanpix/Reuters/Dada Ruvic.

Saksa transpordiministeerium on avastanud Audi V6 diiselmootori tarkvara koodist kuni neli erinevat heitgaaside peitmiseks kasutatavat funktsiooni, vahendab Autocar.

Arvatakse, et nn peiteseadmed arendas välja Audi, et turboga 3,0-liitrise mootori heitgaasi testides madalamaid tulemusi saavutada. Seda just riiklike testide käigus, mis viiakse läbi kontrollitud keskkonnas.

Väidetavalt on seadmeid kasutatud sõidukites, mida toodeti kuni 2018. aasta alguseni, rohkem kui kaks aastat peale seda, kui USA võimuorganid avalikustasid, et Audi emaettevõte Volkswagen kasutas diiselmudelites sarnaseid tarkvaravõtteid.

Saksa transpordiministeerium nõudis Audilt tänavu jaanuaris mitme V6 diiselmootoriga mudeli tagasikutsumist, mis kinnitas, et kuni 200 000 sõidukit Saksamaal kahtlustatakse ebaseadusliku tarkvara kasutamises, mida autotootja ise oli nimetanud Motoraufwärmfunktion’iks ehk mootorisoojendiks.

Saksa transpordiministeeriumi esindajate sõnul on nn soojendusfunktsioon aga hoopis peiteseade, millega manipuleeritakse heitgaaside teste. Mõjutatud võivad olla ka Porsche ja Volkswageni mudelid.

Saksa väljaannete Handelsblatt ja Bayerischen Rundfunki kajastusest ilmneb, et Saksa transpordiministeerium ei hakanud peale peiteseadmete avastamist ise teste läbi viima, vaid toetus Audi poolt antud informatsioonile.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.