Uudis

Saladus avalikustatud: Alexela tanklaketist saab jätkuvalt vana head 95 bensiini

Avaliku saladusena on liikunud jutt, et Alexela ei pea üle minema suurema biolisandiga bensiini 95 ja diiselkütusele ning tänane telefonikõne Alexelale kinnitas seda juttu.

Seega võivad kõik need, kelle auto ei kannata suurema biolisandiga kütust või ei soovi oktaanarvuga 98 kütust tankida, vähemalt juunikuuni tankida Alexelas.

Põhjuseks on hiljuti vastu võetud sadamaseaduse muudatus, kuhu lisati võimalus, mille kohaselt ühte loodussõbralikku kütust saab statistikas teisega asendada.

Konkurendid ei soovinud sellist seadusemuudatust

Kuna Alexela on välja arendanud oma CNG gaasitanklate võrgustiku ja kasutab nendes kodumaist biometaani, siis võimaldab see neil biolisandit vedelkütustele mitte lisada.

Vastav seadusemuudatus Sadamaseadusesse tekitas mõned kuud tagasi teistest kütusemüüjates palju pahameelt, kuna muudatus ilmus seadusesse väidetavalt ootamatult ja annab liigse konkurentsieelise ühele tanklaketile.

Circle K kommenteeris 20. veebruaril käesoleval aastal Ärilehele, et tarnija ei peaks siiski saama tarnijasiseselt kütuseliikide lõikes statistikat vahetada.

Alexela ütles Geeniuse portaalile, et nad on aastaid tagasi teadlikult vastu võtnud otsuse hakata arendama palju keskkonnasõbralikumat CNG kütust, mida praegusel ajal toodetakse Eestis, seega nende tegevus lähtub igal juhul keskkonnasõbralikkuse eesmärgist. Samas on CNG võrgustiku arendamine väga kallis ning seega on võimalus statistiliselt CO2 määrasid kütuseliikide vahel asendada aus.

Juunis tuleb uus info

Siiski oleneb Alexela võimalus biolisandita bensiini ja diislit müüa sellest, kas kodumaises tehases toodetavat biometaani on piisavalt. Juhul, kui mingil põhjusel gaasitootmine on aeglasem, siis tuleb natuke paisata müüki ka biolisandiga kütuseid.

Alexela ütles Autogeeniusele, et see, kas kütustele peab lisama biolisandit või ei, otsustatakse ära kvartariaalselt ja antakse klientidele teada. See tähendab, et teises kvartalis ehk kuni juunini on hetkel kindel, et kütustes biolisandit ei ole. Kui hakkab lähenema kolmas kvartal, siis antakse sellest teada.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.