Uudis

Saudi Araabia droonirünnakute mõju: kütusehinnad Eestis võivad kerkida järgmisel nädalal

Selliseid kütusehindasid nagu täna järgmisel nädalal ilmselt ei näe.Foto: Tarmo Tähepõld

Alexela juhatuse liikme Alan Vahti sõnul võib nädalavahetusel Saudi Araabia naftataristut tabanud droonirünnakute valguses kütusehinna tõus Eesti tanklatesse jõuda järgmisel nädalal ning sedagi vaid siis, kui naftahinnad püsivad maailmaturul praegusel kõrgel tasemel.

“Ennekõike tahan rahustuseks öelda, et kütust tarbijatele jagub ja kuna USA on teatanud ka naftavarude avamisest, siis meil siin ei pea kartma hüppelist hinnatõusu.” ütles Vaht.

Tema hinnangul püsivad käesoleval nädalal hinnad eelmise esmaspäeva tasemel. “Nädala edenedes hinnad tanklates pigem langevad ning juhul kui maailmaturuhinnad püsivad tänasel tasemel, siis hinnatõus võib jõuda Eesti tanklahindadesse alles järgmisel nädalal,” märkis Vaht.

Laupäeval tabas Saudi Araabia riikliku naftafirma Aramco rajatisi kaks droonirünnakut, mille tulemusel vähenes maailma suurima naftaeksportija toodang poole võrra ning globaalne naftatootmine ligi 5 protsenti.

Esmaspäeval tõusis järsult ka nafta hind maailmaturul. Londoni Põhjamere brendi futuuri hind kerkis turu avanemisel 12 dollarit ehk pea 20 protsenti. Tegu oli dollarite mõttes suurima kasvuga alates 1988. aastast.

New Yorgi toornafta ehk West Texas Intermediate’i (WTI) barrelihind kerkis 8 dollarit ehk 15 protsenti. Päeva vältel on kasv veidi taandunud, kuid on endiselt umbes 10 protsendi juures.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.