Uudis

Selline näeb välja järgmise Gymkhana video kangelasauto

Foto: Hoonigan

Hüüdnimega “The Family Huckster” on Hoonigani meeskond täielikult ümber ehitanud 1983. aasta Subaru GL universaalkerega pereauto. Algses vormis tagasihoidlik, kui et mitte öelda ilmetu, sõiduk on täielikult transformeerunud.

Jõuallikaks on siiski Subaru 4-silindriline boksermootor, kuid muidugi uuem ja muidugi korralikult modifitseeritud. Kokku toodab mootor 874 hj, mis jõuab läbi 6-käigulise järjestikulise käigukasti ja nelikveo ratasteni.

Muidugi on lisatud ka kõrgem ja vastupidavam WRC ralliautodest pärinenud vedrustussüsteem ja uued diferentsiaalid. Enamus auto konstruktsiooni on üles ehitatud täiesit nullist, et kõik tehnika ja mehhaanika ära mahuks ja selle ümber on taasloodud uus kere.

Kõik kerepaneelid on valmistatud süsisinkkiust ning nagu piltidelt näha on autol ka üllatavalt palju aktiivse aerodünaamika liikumisega kereosi. Nii esi- kui ka küljetiivadelt tõusevad lapatsid ja märkamata ei jää ka hiigelsuur tagumine tiib.

Travis Pastrana kommenteeris Top Gearile, et hüppeid on Subaru GL universaaliga üsna huvitav läbida. “’83. aasta universaal lendab läbi õhu nii nagu võiks ette kujutada… nagu üks telliskivi,” sõnas Pastrana. “See muudab hüpped natuke veidraks, kuid samas ka etteaimatavamaks.”

Nagu ka viimase Gymkhana video puhul võtab Ken Blockilt auotjuhi rolli üle Travis Pastrana. “The Family Huckster” teeb oma debüütsõidu aga juba õigepea, kui auto kihutab rahva ees Goodwood Festival of Speedil, mis toimub vahemikus 23.-26. juuni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.