Selline näeb välja täiesti uus keskmootoriga Chevrolet Corvette

Uus kaheksanda põlvkonna Corvette avaldati täna varahommikul. Nagu juba ammu teada oli, on esimest korda Ameerika sportautol mootor nüüd juhi taga.

Alates 1953. aastast, kui ilmus esimene Chevy Corvette, on tegemist olnud esimootoriga ja tagaveolise sportautoga. Kuid lõpuks on Chevrolet astunud suure sammu, et jätkata võitlemist Euroopa suurte tootjatega nagu Ferrari ja Porsche.

General Motorsi presidet Mark Reuss kinnitas, et nad on jõudnud esimootoriga sportauto võimete piirideni. “Rääkides mugavusest ja sõiduelamusest, on uue mudeli tunnetus ikka nagu Corvette’il, kuid nüüd see on dünaamiliselt veel võimekam,” sõnas Reuss.

Muidugi on üks asi, mis on ka uue C8 Corvette’i puhul muutumata. See on muidugi vabalthingav V8 jõuallikas. Tootes 495 hj ja 637 Nm on see 6,2-liitrine mootor ainukene vabalthingav omas klassis. Kõik konkurendid on üle läinud juba ülelaadimisele.

Olles keskmootoriga on C8 Corvette muidugi pikem, kui eelkäija ja tervelt 137 mm jagu. Ameerika sportauto on muutunud ka 53 mm võrra laiemaks ja lausa 166 kg jagu raskemaks, kaaludes 1 527 kg.

Viimane Corvette’i põlvkond jätkab Stingray nime kandmist, nagu seda tegi ka eelmine C7. Tavaline mudel kiirendab sajani lausa alla kolme sekundi (Z51 paketiga), muutes selle kõige kiiremaks baasmootoriga Corvette’iks.

Arvestades viimase kahe põlvkonna (C6 ja C7) arenguid on oodata veel Grand Sport, Z06 ja ZR1 variante, mis kõik lähevad järk-järgult kiiremaks ja ekstreemsemaks.

Muutus, mis Corvette’i fänne ja muid autosõidu puriste võib aga marru ajada, on käigukasti valik. Nimelt on praegustel andmetel kaheksanda generatsiooni Corvette saadaval vaid 8-käigulise, topeltsiduriga automaatkäigukastiga.

Disaini poole pealt on ilmselgelt kadunud pikk kapott, kuid siiski on USA sportauto välimuselt äratuntav Corvette. Peale eraldi Corvette’i logode, annavad kõige suuremaid vihjeid muidugi esi- ja tagatuled, mis on edasiarendus eelmisest autost.

Ka interjöör paneb Chevy sõnu juhi elamuse keskmesse rohkem, kui kunagi varem. Keskel olev ekraan ja nupud on selgelt juhi poole keeratud ja terve sisemus ongi justkui disainitud ümber juhiistme.

Veermiku osas jätkab uus Corvette Chevrolet adaptiivse vedrustussüsteemi Magnetic Ride Control kasutust. Välimuselt aitavad pidamisele veel kaasa esisplitter ja tagatiib, tekitades suurematel kiirustel ka surujõudu.

Uue Chevrolet Corvette Stingray hinnad avaldatakse aasta lõpus, siis algab ka tootmine. Chevrolet poolt võib oodata ka suuremat panust Euroopa turule sarnaselt viimase Ford Mustangiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.