Selline on BMW uus 2. seeria kupee. Kuidas meeldib?

Traditsioonilisi kupeesid BMW mudelivalikus tänaseks väga palju polegi – suuremad kannavad indekseid 4. ja 8. seeria ning sõidavad ammugi hoopis kõrgemas hinnaklassis.

Kuigi 2. seeria jätkab BMW väikseima kupeena, kasvas see mudelivahetusega tubisti suuremaks, mistap ei saa seda tavamõttes ammugi nimetada väikseks ega kergeks ega odavaks. Pikkusele lisati õigupoolest üle kümne sentimeetri, tublisti ka laiusesse ja telgede vahele.

Kokkuvõttes tähendab see, et kuigi nime poolest „vaid“ 2. seeria kupee, sai uudismudel peaaegu täpselt sama suur kui 3. seeria kupee aastaist 2007–2010 (tehaseindeks E92).

Suurenenud mõõtmeist kütab ilmselt rohkem kirgi uustulnuka välimus, milles leidub üksjagu vastuolulist. Vertikaalseid „hiigelneere“ nagu 4. seerial väiksema kupee esimikus ei kohta, küll aga leiti lisavõimalusi mängida õhuvõtuavade ja laternate kujuga.

Laternate kujustamisel olevat inspiratsiooni saadud ammuselt BMW 02-seeria kupeelt, samas kui kapoti esiosale tekitati terav murdekoht, mis paistab kenasti ka profiilis. Ühtlasi on külgvaates hästi näha, kuivõrd pikaks venitati auto nina võrreldes ülejäänud tervikuga.

Kes huvitub disainist vähem ja dünaamikast rohkem, sellele on oluline teada, kuidas 374 hobujõudu kontrolli all hoitakse. Nimelt tehti 2. seeria rööbet palju-palju laiemaks: esiteljel 54 mm võrra (mudelil M240i +63 mm) ja tagateljel 31 mm võrra (M240i-l + 35 mm). Need on rööpme kontekstis märkimisväärsed muudatused, mis koostöös pikendatud teljevahega peaks kiirust kurvis tublisti kasvatama.

Margipuristide rahustuseks saab öelda, et säilitatud on (peaaegu) 50 : 50 kaalujaotus, ülimadal isteasend, sportrool kuulub hinna sisse ning ukseklaasidel puuduvad raamid. Nagu BMW kupeedel ikka. Kui 1. seeria BMW ja 2. Seeria Gran Coupé põhinevad esiveoliste autode platvormil, millel on põikimootor, siis uus 2. seeria kupee on neist tehniliselt täiesti erinev.

Võimsam kui eelmine M2

Kasutatakse tagaveoga platvormi, millele paigaldatakse mootorid pikiasendis – nagu suurematelgi BMW-del. Et asi segasem oleks, pakutakse aga kummalgi juhul ka nelikvedu, kuigi erineva iseloomuga.

Ka uus tippmudel M240i on nelikveoga, kuigi veoskeem töötab rõhuga tagaratastel. 374 hj saadakse kolmeliitrisest R-6-turbomootorist, mis tänu nelikveole võimaldab saavutada 4,3-sekundilise 0–100 km/h aja. Sedasi on uus M240i võimsam ja väledam kui eelmise põlve M2, samas kui uus M2 pidada tulevikus saama lausa 450 hj mootori ringis…

Puhtalt tagaveolistena tulevad neljasilindrilised mudelid 220i Coupé (184 hj) ja 220d Coupé (190 hj), sooritades 0–100 km/h sprindi vastavalt 7,5 ja 6,9 sekundiga. Kõik mootorid saavad paariliseks automaatkasti, käsikastist enam juttu ei tehta. Kui, siis ainult M2 puhul, aga see selgub tulevikus.

Üks üllatus on uustulnukal veel varuks. Nimelt hakatakse seda tootma BMW uues tehases Mehhikos, kus seni on tehtud 3. seeria autosid. Sestap tuleb see Ameerikas ka müügile enne Euroopat. Meie maile on kupeed oodata 2022. aasta alguses.

Neljasilindriliste mudelite hinnad peaks algama 40 000 euro lähikonnast, samas kui tippmudeli M240i xDrive eest küsitakse näiteks Saksa turul 56 000 eurot. Võrdluseks: sisuliselt sama mootoriga BMW M440i xDrive maksab alates 65 570 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.