Uudis

Selline on uus BMW M4 baasil ehitatud GT3 võidusõiduauto

Saabuv BMW M4 on juba palju, pigem kriitilist vastukaja saanud oma julge esiotsa pärast. Samal mudelil baseeruv GT3 klassi võidusõidumasin kannab seda teemat edasi.

Jättes kõrvale need suured “neerud”, on autost rääkida ka palju muudki. Nimelt oli siiani GT3 klassis olnud BMW-l võistlustules palju suurema auto baasil ehitatud M6 GT3, mis alustas radadel kihutamist 2016. aastast.

Ringrajaauto saab uuelt M4-lt ka jõuallika, milleks on turboga rida kuus mootor, mis on juba kasutusel X3 M ja X4 M mudelites. Ametlikku võimsust ei tea ja tihtipeale jääbki see võidusõiduautodel pigem ähmaseks. Kuid tõenäoliselt 500 hj on loogiline järeldus.

Välimuselt on muidugi M4 GT3 läbi ja lõhki agresiivsem. Laiem, madalam, hiiglasliku tagatiiva ja esisplitteriga ning muidugi ka palju muid aerodünaamika lahendusi, mis pakuvad paremad pidamist ja juhivad õhuvoolu just sinna, kuhu see minema peaks.

Uue BMW ringrajaauto kõrval esitleti ka natuke rohkem paljastatud salongidesse müüki tulevat M4 kupeed. Kuigi on auto kaetud kleebistega ja päris täielikult auto välimust hinnata ei saa, on see siiani parim ametlik võimalus M4 näha.

M4 GT3 asub võidu sõitma järgmisel aastal valitud sõitudel. Aastast 2022 võib oodata juba täis hooaega nii tehase- kui ka potentsiaalsete erameeskondade poolt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.