Uudis

Singeri esimene kabriolett on tänapäevane variant 930-põlvkonna Porsche 911 Turbost

Fotod: Singer Vehicle Design, Facebook

Tänavu veebruaris avaldas Singer esimese turbodega mudeli, mis on 964-põlvkonna Porsche 911-e baasil ehitatud sportauto, mille välimus on tänapäevane Singerlik interpretatsioon 930 Turbost. Nüüd on olemas ka selle kabriolett variant.

Singer ise kirjeldab enda turbo mudelit rohkem pika maa grand touring stiili autona, kui et tõsise, fokusseeritud ja kerge sportautona nagu sellele eelnev DLS (Dynamics and Lightweighting Study). Seega sobib ka katuseta kulgemine auto eesmärgiga paremini kokku.

Jõuallikaks on sama 6-silindriline, kahe turboga boksermootor, mis kupeevariandis. Võimsust peaks olema minimaalselt 450hj, kuid Autocari sõnul võib see olenevalt omaniku valikust küündida lausa üle 500 hj.

Muidugi on käigukastiks 6-käiguline manuaal, kuid uus lisa on taga- ja nelikveo valik, mida “tavaliste” Singerite puhul pole varem olnud. Veermik on pigem häälestatud mugavamaks sportlikuks sõiduks.

Kliendid, kes sooviksid oma Singeri turbo mudeli agressiivsemaks teha, saavad valida valjema ja kergema väljalaske, jäigema ja madalama vedrustuse ning süsinikust keraamilised pidurid.

Interjöör on tüüpiliselt Singeri moodi: vanakooli Porsche stiilis, kuid peenem. Muidugi saab iga auto olema välimuselt ja sisemuselt täiesti omamoodi, kuna iga klient paneb oma konfiguratsiooni paika täpselt enda maitse järgi.

Hinda pole Singer avaldanud, kuid kindlasti saavad nii kupee kui ka kabriolett turbo variandid olema soodsamad kui eriti ekslusiivne DLS mudel, mis maksab ligi 2 miljonit eurot. Arvestades siiski ka tavalisemate Singeri väärtusi, siis naljalt alla 600 000 või 700 000 euro auto ei maksa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.