Uudis

Sõidueksamid on sellest nädalast alates lühemad

Maanteeameti sõidueksami auto.Foto: Ronald Liive

Eriolukorra tõttu ei saanud maanteeamet viia läbi eksameid ning seetõttu tekkisid pikad järjekorrad, mille kontrollimiseks lühendati sellest nädalast sõidueksamite kestust varasemalt 45 minutilt 35 minutini. Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa tõi aga välja, et lisaks sõidule tuleb arvestada juurde veel 10 minutit harjutustele kulunud ajaks ning eksami sisse- ja väljajuhatuseks.

Kuna eriolukorra ajal ei saanud autokoolid tavapärast õppetööd jätkata ehk sõidutunde pakkuda, uurisime maanteeametilt, kas huvi mootorsõiduki juhendaja tunnistuste vastu eriolukorra ajal tõusis?

Statistika näitab, et mootorsõiduki juhendaja tunnistuse vastu oli huvi eelmise aastaga võrreldes hoopis madalam.

Kui mullu taotleti Vanamõisa sõnul 12. märtsist kuni 17. maini 4323 juhendaja tunnistust, siis tänavu samal perioodil vaid 3243. Juhendaja tunnistust oli eriolukorra ajal võimalik taotleda maanteeameti e-teenindusest ehk selle väljastamine ei läinud keerulisemaks.

Mootorsõiduki juhendaja tunnistus annab puhta karistusregistri ning piisava sõidukogemusega inimesele võimaluse anda autokooli õppivale isikule sõidupraktikat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.