Uudis

Sõnapidaja firma: Volvo piiraski kõikidel uutel autodel kõvasti tippkiirust

Volvo XC90 T8 Foto: Paula Johanna Adamson

Uudis, mis Eesti, ega ka enamike teiste riikide (seaduskuulekat) autoostjat kuidagi ei mõjuta, küll aga näiteks Volvo-ostjaid, kes tahaks Saksamaa autobahnil natuke kiiremini edasi liikuda.

Tegemist on Volvo poolt algatatud lahendusega liiklussurmade vähendamiseks. Niimoodi soovivad nad tähelepanu juhtida kiiruse surmavatele omadustele. 180 km/h on nüüdsest tipmine kiirus, mida ükskõik millise Volvoga võib saavutada. Miks just see kiirus, on raske öelda.

Kui see 180 km/h on pigem sõnumi edastamise jaoks oluline, mitte reaalset elu puudutav, siis kogu lahenduse juures on hoopis olulisem Care Key funktsioon, mis võimaldab omanikul ise tippkiirust veelgi piirata. Näiteks lapsevanemad, kes annavad autot oma lastele kasutada või lihtsalt kellelegi kolmandale, keda ei usalda. Selline vabatahtlik piiramine võib isegi mõnes olukorras abiks olla.

Volvo eesmärk on olla jätkuvalt turvalisuse käilakuju kogu maailmas ning järgmisena võetakse ette purjus juhtimise ja kõrvaliste tegevuste välja juurimine.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.