Uudis

Soome hakkab liiga aeglaselt sõitjaid trahvima, Eestis on see juba praegu võimalik

Foto: Toomas Huik/PM/Scanpix

Soome politsei liiklusturvalisuskeskuse juhataja, ülemkomissar Dennis Pastersteini sõnul võib politsei uue liiklusseaduse alusel trahvida kiiruspiirangust aeglasemalt liiklejat 100 euro suuruse trahviga, kirjutab Postimees.

Muutus on seotud juunis kasutusele tuleva uue liiklusmärgiga, mis määrab teel miinimumkiiruse. See tähendab, et mitmerajalisel maanteel määratakse miinimumkiirus, millest aeglasemalt ei tohi liikuda, kui liiklusvool seda ei luba.

Liiklusmärgi mõte on reguleerida liiklust kohtades, kus aeglaselt sõitvad autod võivad liiklusvoolu takistada. Pasterstein jagas Twitteris uue liiklusmärgi pilti. Ta lisas, et miinimumkiirust võidakse hakata jälgima ka kiiruskaameratega. Vaata täpsemalt Postimehest.

Eestis on selline märk olemas ja ka trahvi võib saada

Oleme varem kirjutanud, et liiga aeglaselt sõitjale võib kutsuda politsei ka Eestis. Liiklusseaduse kohaselt ei tohi põhjendamatult aeglase sõiduga takistada teisi sõidukeid, olenemata, kas on ka vastav liiklusmärk. Kui politsei suudab tuvastada põhjendamatult aeglase sõidu, siis kvalifitseerub see muu rikkumise alla.

Lisaks on Eesti liiklusseaduses olemas ka vastav märk, mis sätestab kiiruse, millest aeglasemalt sõita ei tohi. Tegemist on kohustusmärgiga nr 45 „Vähim kiirus”, mis kohustab sõitma ainult märgil näidatud või sellest suurema sõidukiirusega (km/h).

Märk 451 näitab kiirust, millest aeglasemalt sõita ei või.

Mitte segi ajada osutusmärgiga 556, mis on kandiline ja on soovituslik “Sobiv kiirus” ehk on näidatud teelõigule soovitatav suurim sõidukiirus (km/h) heades ilmastiku- ja teeoludes.

Märk 556 näitab kiirust, mis on antud lõigul soovituslik, kuigi lubatud piirkiirus võib olla suurem.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.