Uudis

Sotsiaaldemokraat Riina Sikkut soovitab kallitele autodele luksusmaksu

Sotsiaaldemokraat Riina Sikkut soovitas kehtestada kallitele sõidukitele luksusautomaks ning suunata saadud raha teadusesse.

Sikkut sõnas teisipäeval riigikogus peetud maksudebatil, et mõistlikud ja õiglased varamaksud ei tohi olla tabu olukorras, kus Eestis napib raha nii pensionite tõstmiseks kui ka teadusleppe täitmiseks, edastas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna pressiesindaja.

Sikkuti sõnul pärsib teaduse rahastamata jätmine homset majanduskasvu, mis kahandab tulevikus pensionide või tervishoiu rahastamise võimalusi.

Luksusauto algaks 50 000 euro piirimailt

„Sellel koalitsioonil puudub poliitiline julgus leida vajaminev summa olemasoleva eelarve piires, mis tähendaks kärpeid muudes valdkondades,” ütles Sikkut. “Samuti pole julgust ega ideid maksutulude suurendamiseks.”

Sikkuti hinnangul oleks luksusautomaks sõidukitele, mis on kallimad kui 50 000 eurot, vaid üks näide sellest, kuidas leida ühiskonnale mõistetaval moel riigile tulusid juurde.

Ta tõi näiteks, et liiklusregistris oli eelmisel suvel arvel umbes 50 Ferrarit F430, millest 80 protsenti oli mõne ettevõtte teenistuses niiöelda lisandväärtuse tootmise protsessis. (tegelikult oli Eesti registris üldse kokku 53 Ferrarit 2018. aasta lõpu seisuga, neist 3 tk F430 mudelid, toim.)

“Kõrgtehnoloogia kasutamine meie transporditööliste käsutuses on muidugi tore,“ sõnas Sikkut. „Aga alternatiiv oleks luksusautomaks ja 25 miljonit lisaeurot teadusele, mille alarahastamine teeb lõpuks vaesemaks nii luksusautode omanikud kui ka ülejäänud ühiskonna.“

Samas nentis Sikkut, et ka automaks on lühiaajaline lahendus. “Meil on ambitsioonikad kliimaeesmärgid ja kiirelt muutuv tööelu, uued virtuaalplatvormid ja ärimudelid. Ärme karda vaadata mõne maksu või maksumäära muutmisest kaugemale,” lisas ta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.