Uudis

Sportlik Hyundai luukpära hakkab rinda pistma tuntud tegijatega

Hyundai i30 N.

Hyundailt on Euroopas oodata sportlikumaid uudiseid, mida tõendab firma plaan oma uue mudeliga osa võtta Nürburgringi sõidust.

Teised lõuna-korealased sportlikumad

Sel aastal ilmus uus Hyundai i30 – nagu eelmine mudelgi on see üks praktiline ja mõistlik luukpära ja ei midagi eriti sportlikku ega ekstreemset nagu Hyundaid ikka. Mõned aastad tagasi sattus küll Euroopasse Genesis kupee V6 mootoriga, kuid seda mitte väga pikalt ja selle müüginumbrid olid tagasihoidlikud.

Viimasel ajal on just Hyundai kaasmaalased Kiast olnud need, kes äratavad sõiduelamuste otsijates huvi ja Kia Cee’d GT on siiani olnud ainus sportlik luukpära Lõuna-Koreast. Hoolimata sellest pole ka Kia suutnud konkureerida vanade tegijatega nagu Volkswagen Golf GTI ja Ford Focus ST.

Uus Hyundai i30.

See aasta aga muutub kõik. Kui praeguseks on Hyundai rahulikult kanda kinnitanud väike- ja pereautode maastikul, on neil uus eesmärk juba olemas. Sihikul on eelmainitud Euroopa markide kuumad luukpärad ja nende konkureerivaks mudeliks on uue i30 sportlik N-mudel. Kapoti alla tuleb 2-liitirine turbo ülelaadimisega bensiinimootor ja see on ühendatud 6-käigulise manuaalkastiga.

Nagu ka Euroopa konkurentidel on vedavaks sillaks esimene ja võimsust tuleb sarnaselt 180-200 KW kanti. Katsetused Rootsi karmides talvetingimustes on juba tehtud ja nüüd on alustatud testimist ebatasastel ja kurvilistel Briti saarte teedel, et anda veel viimane lihv.

Mis näitab aga Hyundai tõelist usku i30 N vastupidavusse ja sõiduomaduste kvaliteeti?

Nimelt fakt, et Lõuna-Korea firma plaanib võtta osa Nürburgringi 24-tunni sõidust 27. ja 28. mail. Neilt osaleb sõidus kaks autot, mis on väga sarnased tootmisse mineva i30 N mudeliga – nii mootor kui ka käigukast on täpselt samad. On vist raske leida karmimat testi uuele autole kui seda on 24 tundi kestev Nürburgringi vallutamine. Lõplik i30 N tootmisesse minev mudel avaldatakse selle aasta suvel.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.