Uudis

Statistika: eelmisel aastal sai ootamatult palju rattureid purjus peaga sõitmise eest trahvi

Foto: Laura Oks, Postimees / Scanpix Baltics

Jalgrattur võib teatud tingimustel kasutada liiklemiseks ka kõnniteed, kuid mõeldud on need siiski ratta- või autoteedele. Liikluseeskirju peavad nad järgima sarnaselt teistele. Kas ja kui palju on nende reeglite rikkumise eest politsei neid trahvinud?

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuik ütleb, et seda, kui palju on vaid ratturid liiklusrikkumisi toime pandud, ei saa täpselt välja tuua.

Suur osa jalgratturite rikkumisi liigitub liiklusseaduse paragrahv 259 alla ehk muu rikkumise alla. Sama paragrahv hõlmab ka pisimopeedi, tasakaaluliikuri ja loomveoki juhi rikkumisi.

Sõnaotsingut kasutades saab siiski mingid arvud saab välja tuua. Aga oluline on mainida, et need ei tarvitse lõplikud olla.

Ligi 300 purjus ratturit

Politsei juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo sõnul on 2018. aastal registreeritud ligi 600 liiklusseaduse paragrahv 259 rikkumist. Neist pooled alustati, sest rattur oli juhtides alkoholi tarvitanud. Lisaks on rattureid karistatud tulede puudumise eest.

On ka juhtum, kus rattur on pärast õnnetuse sattumist tarvitanud alkoholi, eirati politseinike peatumismärguannet või rattur jättis liiklusõnnetusest teatamata ning lahkus sündmuskohalt.

Ühel juhul kriimustas rattur pargitud sõidukit ning lahkus sündmuskohalt. Kui politseinikud ratturi tabasid, oli ta enne asjaolude väljaselgitamist alkoholi tarvitanud.

Sirle Loigo rõhutab, et tihtilugu unustavad ratturid ära, et ka nemad on juhid ja jalgrattas on liiklusseaduse mõistes sõiduk ning neil on liikluses oma kohustused. Samamoodi nagu sõidukijuhid ei tohi ka ratturid alkoholi tarvitanuna liigelda.

2018. aastal juhtus 240 liiklusõnnetust, kus on jalgrattur viga saanud. Sel aastal sai liikluses surma neli ratturit. Kõige rohkem õnnetusi juhtub perioodil mai-august.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.