Uudis

Statistika näitab, et koroona pani eestlased autosid pesema

Foto: Arvo Meeks, Valgamaalane / Scanpix Baltics

Barking jagas pressiteadet, milles toob välja, et läbi nende mobiilirakenduse on Eestis tehtud tänavu 72 400 autopesu. See on piisav kogus andmeid, et vaadelda erinevaid mustreid. Näiteks seda, kuidas ilus ilm ja nädalavahetus viivad inimesi autopesulasse.

Lisaks arvatavatele mustritele on Barkingu meeskond teinud veel ühe huvitava avastuse. Ajal, mil valitsus kehtestas liikumiskeelu, inimesed sõitsid autodega linnas oluliselt vähem ning parkimiste arv vähenes, kasvas märkimisväärselt autopesude arv. See juhtus kevadel ning juhtub nüüd uuesti.

Graafik: Barking

Selle käitumismustri tagamaade üle võib Barkingu sõnul vaid filosofeerida.

Esimene võimalus on see, et autopesu on toiming, mille jaoks peab tihedas graafikus aja leidma. Kodukontoris töötamise ajal on inimeste graafikud paindlikumad, tänu millele saab mugavamalt auto puhastamiseks aega planeerida.

Teine võimalus on positiivne emotsioon, mida ehk koroona tõttu vajame enam kui tavaliselt. Autopesu hind on viimaste aastate keskmise palga tõusu valguses pigem soodsamaks muutunud. Iseteeninduslikes autopesulates saab auto puhtaks ja meele rõõmsaks vaid 3–4 euro eest ning automaatpesulates 7–10 euro eest.

Toimetas Tarmo Tähepõld

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.