Uudis

Statistika: vaata, kui palju registreeriti eelmisel aastal uusi ja kasutatud autosid

Foto: Shutterstock

Esmaselt registreeritud sõidukite arv vähenes Eestis 2020. aastal võrreldes 2019. aastaga viiendiku võrra, kirjutab statistikaamet oma blogis.

Kõige enam kahanes maastikusõidukite, busside, veoautode ning sõiduautode registreerimine. Samas väikelaevu ja jette ning haagiseid registreeriti isegi rohkem kui aasta varem.

Kõige suurem langus sõidukite registreerimises toimus kevadel esimese koroonaviiruse puhangu ajal. Tulenevalt sõiduki tüübist oli aga kasvu ja kahanemise muster kuude kaupa küllaltki erinev. See sõltub nii sõidukite kasutamise hooajalisusest kui ka kulutuse suurusest.

Viiruspuhangu taandumine peegeldus suvel ka sõidukite ostmises: vähenemine olenevalt sõidukitüübist aasta teises pooles taandus veidi või pöördus hoopis kasvule.

Ligi 70% esmaselt registreeritud sõidukitest moodustavad sõiduautod, mistõttu kajastab nende registreerimine üsnagi täpselt üldist olukorda.

Esmaselt registreeritud sõiduautode arv vähenes aastaga 26%, sealhulgas uute sõiduautode arv 30%. Kuude lõikes oli kõige suurem kahanemine aprillis ja mais, vastavalt 64% ja 58%. Alates juunist hakkas vähenemine taanduma, aga üheski kuus ei saavutanud 2019. aasta taset.

Uute sõiduautode registreerimine vähenes aprillis ja mais vastavalt 68% ja 62% ning jätkas aasta lõpuni natuke suuremat kahanemist kui sõiduautode registreerimine kokku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.