Stefan Arand sai ootamatul moel ringrajapaatide kestvussõidu maailmameistriks

“Sport on alati üllatusi täis, mitte kõik ei ole positiivsed, aga seekord tabas välk selgest taevast. Mina ei ole oma karjääri jooksul veel telefoni teel tiitlit võitnud,” naljatles Stefan Arand oma kaheksanda MM-tiitli üle.

Kuu tagasi Belgias Monsis toimunud S3-ringrajapaatide kestvussõidu kaks starti jäid hooaja viimasteks. Sari, mis muidu koosneb neljast 6-tunnisest sõidust ehk kokku võisteldakse 24 tundi, sai käesoleval hooajal ootamatu lõpu.

Nimelt oli pärast võistlustele registreerimise tähtaega kirjas vaid seitse ekipaaži, kuid reeglite järgi on miinimum kaheksa. Sel põhjusel on tühistatud ka enne jaanipäeva Poolas Augustowis toimuma pidanud etapp.

“Jah, sain kõne, et võistlust ei toimu. Info tuli juba paar päeva tagasi, kuid ootasime rahvusvahelise alaliidu kinnitust. Tänaseks on selge, et maailmameistritiitel antakse välja kahe esimese sõidu põhjal ning antud tulemuste põhjal on Läti meeskond, Riga Powerboat, mille teine sõitja olen mina, kroonitud meistriks,” lisas Arand.

“Belgia etapp oli paras peavalu. Meil ju esimeses sõidus läks esikoha võitluse ajal trimm katki ning viimase pooltunniga tõi Nils paadi alles 10. kohal üle joone. Õnneks teine sõit oli probleemivaba ja tõime seal kindla võidu, mis tagas meile ka üldtabeli esikoha,” rääkis Arand.

S3 Endurance powerboating 2024 maailma meistrivõistluste punktitabel on järgmine:

“Seekord oli spordijumal meie poolel. Kestvussõidud on nii pikad, et kui ka rajal kiireimad oleme, siis nina siiski sedavõrd püsti ei aja, et julgeks 100% enesekindlusega öelda, et see karikas oleks ka sõites tulnud. Aga tiitel on tiitel ja ajalukku on see nüüd nii kirjutatud. Mina tänan Riga Powerboati meeskonda ja oma tiimikaaslast Nils Slakterist, kes mind paati võtsid.”

Siiski ei ole Arandi hooaeg läbi, sest võitlus esikohtadele käib F1-paadiklassis edasi. Järgmine etapp sõidetakse juba 10 päeva pärast Itaalias Olbias. “Ott Tänak tuli just samast kohast võiduga koju, ma ei tahaks kehvem olla,” ütles Arand, kes F1 arvestuses on hetkel kuuendal kohal ning esikolmik on tal vägagi käega katsutavas kauguses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.