Uudis

Stiilne ProCeed ja sportlik Ceed GT laiendavad Kia mudelivalikut

Võrdluseks Kia Proceed Sportswagon, millest XCeed linnamaasturi puhul on lähtutud. Foto: Kia.

Kia avaldas Ceed luukpära baasil arendatud ühe uue keretüübi ja ühtlasi ka sportliku variandi luukpärast endast. ProCeed shooting brake ja Ceed GT on õigepea saadaval.

Kia ProCeed oli eelmise generatsioni puhul kahe ukseline luukpära. Lõuna-Korea autotootja on aga liitunud teiste luukpärade teekonnaga ja sootuks kaotanud vähem praktilised kahe uksega mudelid. Uus ProCeed on seega stiliseeritud universaali kujuga shooting brake.

Juba olemasolevale Ceed Sportswagon universaali kõrval hakkab paiknema ProCeed, mis on 5 mm pikem ja ühtlase 43 mm madalam, kui tavaline universaal. Tänu identsele teljevahele on ProCeedis tagaistmel täpselt sama palju jalaruumi, kui Sportswagonis, kuid lagi on, nagu ka piltidelt mõista, omajagu madalam.

Kujult meenutab uus Kia sõiduk Mercedes-Benzi CLA shooting brake’i, mis on ainuke sarnase suurusega mudel, kuigi sootuks erinevas hinnaklassis.

Tehniliselt on ProCeed identne tavalise luukpära ja universaaliga, pakkudes nii 1- ja 1,4-liitrist bensiinil töötavaid turbomootoreid ja 1,6-liitrist diislit. Kõik mootorid on saadaval nii manuaal- kui ka automaatkastiga.

Uueks mootoriks ProCeedil on GT varustustasemega pakutav 1,6-liitrine turbomootor, mis väljastab 204 hj ja 265 Nm.

Sarnaselt eelmise Cee’d põlvkonnaga ja praeguse Stingeriga tähistab GT mudel kõige sportlikumat varianti vastavast Kiast. ProCeed GT saab seetõttu ka 5 mm madalama ja jäigema vedrustuse, suuremad veljed ja sportistmed.

ProCeedi kõrval avaldati ka Ceed luukpära sportlik GT mudel. Jõuallikas on identne ProCeed GT-ga ja samuti leiab muud sportlikud uuendused vedrustuse ja interjööri näol ka luukpärast.

Mõlemad uued GT mudelid ja nende sõidumaneer on häälestatud Albert Biermanni valvsa pilgu all, kes oli endine BMW M-osakonna juht. Esimesed Biermanniga koostöös valminud Lõuna-Korea autotootjate sõidukid olid ka Autogeeniuse poole kiidetud Hyundai i30 N ja Kia Stinger.

Kia uued GT autod jäävad aga selgelt alla 275-hobujõulise Hyundai i30 N-ile ja kõlakate kohaselt jääb selles segmendis liidrikohta hoidma just Hyundai. Õige rajud luukpärad siis tõenäoliselt Kia märki kandma ei hakka.

Uued Kia ProCeed ja Ceed GT saabuvad müüki tuleva aasta algul.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.