Uudis

Suur galerii: Youngtimer Camp 2019 tõi kohale ligi 300 imelist noorklassikut

Fotod: Paula Johanna Adamson

Nädalavahetusel toimus Laitses järjekordne Youngtimer Camp, mis tõi kokku sõidukid vanuses vähemalt 25 aastat. Näitusel osales ligi 300 sõidukit, mis veeresid kohale nii Eestist kui ka välismaalt. Kõik osalejad said proovida ka vigursõitu, kus läbida tuli etteantud takistusrada erinevate põnevate ülesannetega.

Füüsiliselt ja vaimselt raske, aga mõnus töö

Sel aastal olin osa žüriist, kelle ülesanne on tunnustada kõige silmapaistvamaid autosid 11 erinevas kategoorias.

Meeletu leitsakuga sadu autosid lähemalt uudistada ning neid süsteemselt hinnata on raskem töö, kui tundub. Raskeks teeb töö ka see, et ligi pooled, kui mitte rohkemad, osalevad autod on BMW-d või vähemalt saksa päritolu sõidukid.

Esiteks on see raske, kuna nii palju ilusaid isendeid jäävad punktitabelist välja, sest et kohal on M5 Winkelhock ning raske südamega peab imeilusad SEC-id ja muud toredad pillid tagaplaanile jätma.

Teiseks on raske, sest näiteks Jaapani ja Suurbritannia autod on platsil peidus nagu Waldod ja õiges aastakäigus viisakaid pille on raske üles leida. Aga keegi ei öelnudki, et kerge peab olema ning mul on hea meel, et kogu žürii niivõrd üksmeelselt auhinnad õigetesse pihkudesse jagas.

Ainult positiivne

Samuti on mul hea meel, et Youngtimerite üritus endiselt nii kirju, sest tean, kui palju vaeva ühe eaka sõiduki ülalpidamine endast kujutab.

Kiitus ka korraldajatele, et nad väsimatult jaksavad korraldada toredaid kogunemisi, et kõik need tublid autoomanikud aeg-ajalt teineteise töid vaadata saaksid.

Ehk jõuab järgmisel aastal üritusele ka minu Youngtimer, sest häid bemme mahub palju ühte kohta.

Tulemused:

Parim Itaalia auto Lancia Delta HF Integrale 1990, Youngtimercar.eu

Parim Saksamaa auto BMW745I 1985, Andres Aas

Parim Jaapani auto Toyota Celica GT4 1995, Andres Lell

Parim Ameerika auto Pontiac Firebird 1992, Eduard Dubrovski

Parim Prantsusmaa auto Peugeot 205 GTI 1988, Andres Lell

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.