Uudis

Suur ülevaade: Kus hoiustada talvel oma hobiautot ja kui palju see maksab?

Parkimismajades hoidmine on ilmselgelt kõige kallim variant auto pikaajaliseks hoidmiseks.

Hobiauto omanike kõige kurvem aeg on käes. Enamikuga neist pole talvel võimalik või mõistlik sõita ning silmitsi tuleb seista raske küsimusega – kuhu auto panna?

Nõudlus suurem kui pakkumine?

Käisime teie eest needsamad grupid läbi, googeldasime ja tegime telefonikõnesid. Tuleb välja, et väga palju valikut tõepoolest ei ole ja entusiastide sõnul oleks just Tallinna ümbruses kindlasti vaja vähemalt ühte suurt ja turvalist hoiukohta.

Ärivaistuga inimesed – kes otsib mõne vana põllumajandus- või tööstushoone ja hakkab teenust pakkuma? Äriplaani koostamiseks võite allpool olevat hinnainfot kasutada.

Vähem kui 50 eurot kuus tähendab enamjaolt sõitmist ääremaadele

Kui on kindel plaan pakkida auto sügisel sisse ja kuni kevadeni mitte midagi teha, siis kõige soodsamad kohad on pealinnast väga kaugel ja ka Tartu inimesed peavad sõiduga arvestama.

Autokosmeetika Keskuse nimeline koht pakub hoiustamisvõimalust Läänemaal Noarootsis. Valvega ning ventileeritud, aga kütmata ruumis auto hoidmine maksab 30 eurot kuus.

Põlvas asuvas Autohotellis on hind lausa 25 eurot kuu. Samamoodi on tegu kütmata kuid heade tingimustega ruumiga, mis on valvatud. Lisaks asub see peatänava ääres, mis lisab turvalisust veelgi. Hetkel on seal koht broneeritud 70le autole ning mahtuma peaks veel 15-20 sõidukit.

Üks koht ligi 30 auto jaoks on ka Tallinnas, Lasnamäel Motoneti maja all (kontakt 5552 2223), kus hinnad on alates 35 eurot kuus koos käibemaksuga. Garaaž on valge, puhas, kuiv ja valvega. Mõned kohad pidid veel saada olema.

50-100 eurot kuus on võimalik ka Tallinnas

Pärnu lähistel asuv Moto Majutus on küll spetsialiseerunud veesõidukite ja mootorrataste hoiustamisele, aga teoreetiliselt ollakse valmis ka mõned autod veel juurde võtma. Hinnastamine on ruutmeetri järgi 4,5 eurot kuu.

Jättes auto külgedele liikumisvaru, võiks  kuu hinnaks tulla 60-80 eurot.

Miniladu24.ee, mis on spetsialiseerunud rohkem väiksematele pindadele, on valmis ka autosid vastu võtma ning hinnaks on 50 eurot kuu.

Täpsemad tingimused selles osas, kui suur pind autole eraldatakse ja kuidas tagatakse, lisaks elektroonilisele valvele loomulikult, turvalisus, tuleb nendega läbi rääkida.

Vaadates kinnivarakuulutusi, siis jäi silma, et sellesse vahemikku jäävad ka eraisikute poolt renditavad garaažid ja parkimiskohad.

Näiteks garaažiboks Koplis, kus on videovalve, toimiv garaažiühistu ja muud mugavused, maksab 80 eurot kuus.

100 ja rohkem eurot

Bada Bling nimelise autode välisilmega tegeleva ettevõtte juures on küll vabad veel üksikud kohad, aga hinnaklassiks on 100 eurot, millele lisandub käibemaks.

Minimaalne hoiustamise periood on 3 kuud, aga selle hinna sees on soe ja kuiv ruum ning kaasneb ka kindlustus võimalike õnnetuste vastu.

Tartumaal on veel Puhja Autoteenindus, kus üks kuu maksab 100 eurot autole ja 40 mootorrattale. Hinna sisse käib ka pesu ja kuivatus enne hotelli ajamist. Ruum on kuiv ja seal on stabiilselt 18 kraadi sooja. Hoonel on kindlustus, kaameravalve ja G4S valve.

Citystock minilaod pakuvad võimalust paigutada auto selleks otstarbeks kohandatud merekonteinerisse, mis omakorda asub kuivas siseruumis. Ühe kuu hinnaks on 130 eurot pluss käibemaks.

Europark pakub auto hoidmist suletud ning vaid klientidele mõeldud osas Rävala parkimismajas. Lisaks saab auto seal veel omakorda paigutada võrega eraldatud osasse. Hind on 149 eurot koos käibemaksuga.

Kookon miniladudes on võimalik rentida 18m2 boks 117 euroga ning 21,5 ruutmeetrine 140 euroga. 29,3 ruutmeetrine ruum maksab aga 190 eurot. Viimasesse mahub lisaks autole veel ka kõike muud ning vajadusel saab isegi sõiduki kallal talvel askeldada.

Viimsi Ärimaja pakub samuti laopindu, mida saab kasutada garaažina. 29-35 ruutmeetrised ruumid võimaldavad auto hoidmist ning sellega ka talvel tegelemist. Suuremat boksi saab näiteks mitme peale rentida.

Ruumid on soojad ja sundventilatsiooniga. Elektroonilise võtmega garaažile ligipääs 24/7. Hinnad on alates 249 eurost kuus.

Kas tõesti ainukesed kohad?

Kui ülaltoodud variandid ei sobi, siis oma soovi postitamine Facebooki või gruppidesse võib alati tulemuse tuua. Tihti seisab ka ettevõtetel pindasid üle. Sellisel juhul tuleb muidugi väga selgelt panna paika vastutus ja muud tingimused.

Grupidesse tekib aeg ajalt ka pakkumisi. Näiteks selline: oktoober-aprill on 100€ (sularahas) angaar on kuiv, kuid ei köeta. Soe angaar 200€ hooaeg. Kui auto lekib, paned papitüki alla! Loomulikult saad autot vaatamas käia kui on soov kuid igasugune remonditöö kohapeal jääb kindlasti ära!” Seega tasub silm peal hoida.

Kes aga teab kohti, kes veel sellist teenust pakuvad, andke meile kindlasti teada ja saame nimekirja jooksvalt uuendada. Ootame siiski selliseid vihjeid, kus tegemist on natuke suurema mahuga kui üks-kaks autot.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.