Uudis

Suur ülevaade: panime kirja hobiautode talvekorterid üle kogu Eesti

Mõni hoiustamiskoht pakub ka võimalust sõidukit kohapeal remontida ja hooldada, kui talve jooksul peaks selline soov tekkima. Foto: Shutterstock ja rada auto

Sügise saabumine meenutab paljudele hobiautoomanikele, et on aeg leida neljarattalisele talvekorter. Kui endal garaaži pole, leiab kodule lähemalt või kaugemalt terve rea firmasid, mis selliseid liikureid hoiustavad.

Antud nimekiri pole ilmselt täielik ülevaade Eesti kõikidest hoiukohtadest. Kui need variandid sobima ei peaks, tasub kindlasti läbi otsida sotsiaalmeedia ja kuulutusteportaalid. Sealt võib leida nii kohti tavalistes ladudes kui ka eraisikute väljarenditavaid parkimiskohti.

Kas hoiustad autosid? Anna siis teada!

Kui pakud autohoiustamisteenust, kuid ei näe enda ettevõtet siin nimekirjas, anna endast teada auto@geenius.ee ja lisame nimekirja. Oluline on öelda piirkond, kus hoiupaik asub, hind, kontakt nii muu oluline, nagu allpool näha.

Põhja-Eesti

Garage 33 OÜ
Asukoht: Järvekalda tee 33, Harkujärve küla
Hind: al. 150 €/kuu
Kontakt: tel 515 5777 või info@g33.ee
Lisainfo: Professionaalne hoiustamine super- ja hobiautodele. Ruum on ühtlase niiskuse ja temperatuuriga, valve ja automaatse tulekahjusignalisatsiooniga. Aku on autol alati laetud ning rehvid täis pumbatud. Pakutakse ka autokatteid. Vajadusel saab autole teha tehnoülevaatuse ning hooldust-remontigi.

Bada Bling
Asukoht: Tondi 1, Tallinn
Hind: 167 €/kuu + km
Kontakt: tel 5664 2310 või info@badabling.ee
Lisainfo: Kuiv, puhas ja stabiilse temperatuuriga ruum. Autod saavad soovi korral ka hoolt, näiteks taastatakse velgi, värvitakse ja poleeritakse jpm. Sõiduki juurde pääseb peale firma töötajate ainult omanik. Hinna sisse kuulub aku laadimine, rehvirõhu korrashoid ning kahe nädala tagant auto liigutamine, et vältida rehvide vajumist kandiliseks.

CityStock
Asukoht: Ülemiste, Tallinn
Hind: 60–130 €/kuu + km
Kontakt: 5385 8880 või info@citystock.ee
Lisainfo: Autod paigutatakse selleks otstarbeks kohandatud merekonteinerisse, mis asub kuivas siseruumis. Tegu on drive-in-­tüüpi laoga.

Miniladu24
Asukoht: Lepa tee 4, Loo, Harjumaa
Hind: 50 €/kuu
Kontakt: 5850 3656 või info@miniladu24.ee
Lisainfo: Miniladu on spetsialiseerunud rohkem väiksema kraami hoiustamisele, ent on valmis vastu võtma ka autosid ja paate.

V8 Import
Asukoht: Lehola, Harjumaa
Hind: 35 €/kuu
Kontakt: tel 510 9555 või info@v8import.com
Lisainfo: Aasta ringi hoiustamisvõimalus, nii turvafirma kui ka ööpäev läbi kaameravalve. Kohti on 20–30, ruum on külm. Sõidukitele pääseb ligi tööpäeviti, muul ajal kokkuleppel. Vajadusel saab Eesti piires auto hoiule vedada ka puksiiriga. Hoiupaik jagab hoonet keretöö- ja autoremondikojaga ehk putitamise võimalus on käeulatuses. Vahetada saab ka klaase.

Hobi Garaaž OÜ
Asukoht: Kurtna, Harjumaa
Hind: auto 45 €, mootorratas 20 €
Kontakt: tel 514 7220 või peeter@hobigaraaz.ee
Lisainfo: Kohti jagub kuni 60 autole. Hoones plusskraadid.

Hoiupark
Asukoht: Ringuta ja Järlepa küla, Raplamaa
Hind: 30–50 €/auto
Kontakt: tel 5555 4494 või risto@hoiupark.ee
Lisainfo: Kahe hoone peale kokku u 200 kohta. Hoonetes aasta ringi plusskraadid, signalisatsioon ning videovalve. On ka leping turvafirmaga ning sõidukid kindlustatud vandalismi, tulekahju ning muude ohtude vastu. Autot saab pesta ning rehvirõhkki hoitakse õige. Remontida autosid turvakaalutlustel ei saa. Võimalik ka aasta ringi hoiustamine.

Lõuna-Eesti

Rada Auto
Asukoht: Piiri 2, Viljandi
Hind: 100 €/kuu + km
Kontakt: tel 5432 1555 või radaauto.ee
Lisainfo: Autosid hoitakse toatemperatuuril, lisaks pestakse need enne talveund puhtaks ja hoitakse ka aku laetud. Hoiupaigal on nii valve kui ka kindlustus. Vahel tehakse ilusaid piltegi.

Hobiautode hoiukoht
Asukoht: Tiigi 1, Hummuli, Tõrva vald
Hind: väikesõiduk 30 €/kuu, üle 7 m pikkused kokkuleppel
Kontakt: tel 5566 3381
Lisainfo: Valgustatud, valvekaameratega ning G4S-i valvega. Kokku 50–60 vaba kohta.

Hobihoid
Asukoht: Kaarlimõisa tee 4, Väike-Kamari, Põltsamaa
Hind: 5 €/m2
Kontakt: tel 5380 5010 ja 5385 3935 ning hobihoid.ee
Lisainfo: Autosid hoiustatakse uueväärses hoones, kus on 500 m2 hoiupinda. Ühtlane temperatuur ja sundventilatsioon, põrandaks kaitstud betoon, mis ei tolma. Hoones alarm- ja suitsu­eemaldussüsteem. Valve kaameratega, ligipääs kõiksugustele autodele väga hea. Hoiuperioodil kontrollitakse rehvirõhku, laetakse akut ning soovi korral ka pestakse auto ära. Võimalik ka tehnika transport hoiukohta või hooldusse ja tagasi ning töötegemiseks eraldi ruumi rentimine (kaasa oma tööriistad, tõstukit pole).

Lääne-Eesti

Autokosmeetika Keskus
Asukoht: Teeristi, Paslepa, Läänemaa
Hind: 30 €/kuu
Kontakt: tel 510 7436 või info@autokosmeetikakeskus.ee
Lisainfo: Kütmata, aga valvega ja ventileeritud ruum.

Motomajutus
Asukoht: Tammuru tehnoküla 14, Pärnumaa
Hind: 3,5–5 €/m2 kuus
Kontakt: tel 514 0025 või info@motomajutus.ee
Lisainfo: Peamiselt keskendub Motomajutus küll veesõidukite majutamisele, ent talvituma saab tuua ka autosid. Ruumid on valvega ja automaatse tulekahjusignalisatsiooniga.

Blackline OÜ
Asukoht: Pärnu, Tartu, Tallinn, Keila, Jüri
Hind: 69 €/kuu + km
Kontakt: tel 5399 9919 või info@blackline.ee
Lisainfo: Konteineritega territoorium on videovalvega, konteinerid ise nutivalvega. Igal konteineril on mugavalt avatavad uksed, tehasepoolne lukukaitse ning täiendav ventilatsioon. Konteinerladusid pakutakse paljudes linnades.

See lugu ilmus ajakirjas Autoleht nr 37, september2021

Kõik selle ajakirja lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.