Suured elektriarved on pannud inimesi korralisest autohooldusest loobuma

Suvine aeg tekitab töökodades järjekordi, sest autotehnikud ja diagnostikud puhkavad ning asendustöölisi neile ei leita. Foto: Newspress
Foto: Newspress

Detsembris suurenenud kütte- ja elektriarvetest tingituna on märgatavalt tõusnud inimeste hulk, kes on hakanud tühistama regulaarseid autohoolduse aegu, et oma kulusid optimeerida, annab Topauto oma pressiteates teada.

Korraliste hoolduste edasilükkamine kevadesse või suvesse pole siiski mõistlik, kuna hooldamata jäetud auto võib hiljem tekitada hoopis suurema remondikulu. Topauto vanemhooldusnõuniku Dan Mustjatse kinnitusel on viimasel paaril nädalal laekunud hulgaliselt kõnesid, kus inimesed soovivad oma regulaarset autohooldusaega muuta ning selle kevadesse jätta.

„Alates aasta algusest on Topauto hoolduses vabanenud arvestatav hulk aegu, mis pole tavapärane. Täiesti arusaadavalt on inimesed mures oma elektriarvete pärast, ent auto pikemalt hooldamata jätmine ei pruugi olla kõige mõistlikum, sest see võib tulevikus tuua kaasa kopsakaid lisakulusid,“ selgitas Mustjatse.

Mustjatse sõnul tuleks kindlasti õigel ajal vahetada mootori- ja käigukastiõli, pidurisüsteemi osi ning samuti ei tasu eriti talvisel ajal jätta vahetamata kulunud talverehve.

„Maksimaalselt tohiks auto korralist hooldust edasi lükata mitte rohkem kui kuu, vastasel korral võib probleeme tekkida näiteks liisingu tingimustega, hiljem võib probleeme olla tagasiostu ja garantiitingimuste täitmisega,“ ütles Mustjatse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.