Uudis

Šveitsis valmis uus sportauto, mis on väga kerge, kiire ja loomulikult kallis

Šveitsis asutatud start-up Picasso Automotive lubas juuniks oma esimese müüdava auto välja lasta ja seda nad ka tegid. Lubage tutvustada Picasso 660 LMS, mis loodi firma esimese prototüübi PS-01 põhjal.

Piltidel on näha Picasso Automotive’i poolt täielikult nullist ehitatud sportautot. Auto on äärmiselt kerge (980 kg) ja seda mitmel põhjusel. Esiteks on auto platvorm ülikerge, sest see on tehtud süsinikkiu ja alumiiniumi segust. Teiseks on monokokk tehtud süsinikkiust ja kere liidetud kokku erinevatest tükkidest. Firma sõnul on mõlemad kerepooled tehtud kõige pikematest süsinikkiu paneelidest, mis kunagi autodel kasutatud.

Picasso eesmärk oli luua mugav ja efektne sisemus nii igapäeva- kui ka ringrajasõiduks. Hästi palju inspiratsiooni on võetud võidusõiduautodelt, seega on istmetel kuue punkti turvavööd klassikalise kolme punkti asemel. Lisaks on veel keeratav nupp ABS-i seadistamiseks ja erinevad veojõukontrolli seaded. Kuna süsinikkiudu ei saa kunagi piisavalt olla, on rool tehtud süsinikkiust, mis on kaetud omakorda veel Alcantaraga.

Nimes peitub vihje võimsusele

660 LMS-i viib edasi 3,0-liitrine topeltturboga V-6, mille tootis Itaalia firma Autotecnica Motori. Kuuesilindriline mootor arendati vastavalt Picasso spetsifikatsioonidele ja toodab 660 hobujõudu, mis meile tuttavamates terminites on 485 kW. See on esimene kord, kui seda mootorit kasutatakse tänavatel, kuigi Picasso sõnul on selle auto loomulik koht ikkagi ringrajal. Jõud ise jõuab tagaratastesse läbi kuuekäigulise käigukasti.

Kõige tähtsam osa auto juures on kuidas see ringrajal käitub. Selleks, et kindlustada kõige ideaalsemat tulemust, veetis Picasso väga palju aega, tehes mitmeid erinevaid simulatsioone ja viies 660 LMS-i pidevalt tuuletunnelisse. Lõpptulemusena on autol nüüd suur esi-splitter, käsitsi sätitav tagatiib ja massiivne difuusor. Esimesed rattad on 660 LMS-l 19-tollised ja tagarattad 20-tollised. Velgedele pandi Pirelli P Zero Trofeo R rehvid, mis on loodud ringraja jaoks.

Kokkuvõttes on Picassol plaanis toota kõigest 21 tükki autot. Hind ilma maksudeta on 820 000 eurot. Kes tahab, siis nüüd on võimalik omale autot ka tellida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.