Uudis

Tabasalus selgusid kardispordi Eesti meistrid

Fotod: Tõnis Krikk

Laupäevane finaaletapp Tabasalu kardirajal selgitas välja tänavused kardispordi Eesti meistrid. Pauku tuli sõna otseses mõttes luuavarrest, sest kõik kõige uskumatumad stsenaariumid saidki imekombel teoks.

Piseimas võistlusklassis Micro sammus veel reede õhtu seisuga selgelt ja sirgelt tiitli suunas punktitabeli liider Tanel Karu. Ootamatult komistades murdis ta aga õnnetult käeluu, mis jättis küsimused tiili osas sootuks teiste ülesandeks lahendada.

Hea õnne korral võinuks peamine ohustaja Meryl Peldes konkurentidele kaotada nõnda palju punkte, et sellest tiitli võiduks piisanuks, kuid üllatusvõitja selgust sootuks mujalt. Nooruke Johannes Kasemaa tegi terve võistluspäeva vältel imelist sõitu, tõustes eriti just otsustavas finaalis võimsa sõiduga teisele kohale. Peldese tagasihoidliku punktisaagi kõrval oli sellest küll, et tulla eneselegi üllatuseks debütandina Eesti meistriks.

Soosikute probleemid stardirivistuses

Klassis Mini tiitlisoosikuks olnud Richard Viigisalu päev ei alanud sugugi kergelt. Seniste etappide enamus sessioone juhtinud Viigisalu alustas võistluspäeva alles kolmandast stardireast ning pidi panema meeletut ressurssi konkurentidest möödumise peale.

Paremini ei käinud ka peamise konkurendi Andri Tsikini käsi, sest sarnaselt Viigisaluga oli ta end leidnud väljaspool esirida. Tsikini finaalsõit oli aga sarnaselt tema mõne nädala taguse esitusega Aravatel, mil justkui ei-kuskilt startinuna tõusis ta kiirelt võistlejaterivi etteotsa, kindlustades nii üle finišijoone sõites endale Eesti meistritiitli.

Klassis OK Junior pidi Eesti meistritiitli nimel Joosep Plankenile kõva lahingu andma tänavu Rotaxi ja X30 monosarjad võitnud Ruben Volt. Kuna punktitabelit juhtis enne Tabasalu etappi napilt Planken, sai Volt keskenduda vaid ühele: võida see etapp ning oledki Eesti meister. Täpselt seda Volt ka tegi ning keskendumata üldse Plankeni tegemistele võitis kõik finaalsõidud ilma olulise vastupanuta. Eesti meistritiitel ei saanuks rohkem väljateenitud olla!

Klassis OK võinuks päeva esimene pool ennustada tiitlit väga kogenud Siim Leedmaale. Kui eelsõidud kulgesidki lenneldes tema juhtimise all, siis finaalis asus teda kiirelt jälitama punktiarvestuse liider Markus Kajak. Vahepealsed kohtade vahetused ei tähendanud veel midagi. Kui, et vaid tõsiseks lahinguks oli Kajak andnud nii sõna kui teo: mõned ringid hiljem näitas ta tiimikaaslasele Leedmaale oma tõelist rammu, surus end jõuliselt mööda ning sõitis eest ära turvalisse kaugusse, tagades sellega nii etapivõitu kui ka väga teenitud meistritiitli.

Eriti põnevaks läks kiireimas klassis

Päeva kiireimas klassis KZ2 ei saanud kahjuks meistritiitli heitlusest osa võtta Kaspar Kallasmaa, kes pidi samal ajal Itaalias püüdma MM-tiitlit. See jättis koduse tiitli juba ette Sten Dorian Piirimägile, mis vaevalt et kellelegi ebaaus võiks tunduda. Ärajääva duelli kahjud võttis aga enda kanda nooruke Karl-Markus Sei, kes ei näidanud juba eelmisel etapil Aravetele vanameistrite Piirimägi ja Antti Rammo vähimatki aukartust, tulles üle finišijoone suurepärasel teisel kohal.

Karl Markus Sei

Kuid Tabasalus olid Seil sootuks teised plaanid. Kui finaali stardis liidriks tõusnud Jakob-Mattias Ojast möödus esmalt Piirimägi, ei raisanud Sei sekundikski aega, liikudes paarisrakendina Piirimägi seljas Ojast mööda. Sõjahüüe oli antud ning kui ka Piirimägi lootis kerget pääsemist, siis nii see ei pidanud kunagi saama olema: klassi debütant Sei ründas klassi veterani Piirimäge võib-olla viimase ootuste vastaselt, kuid möödas ta oli ja järgmised mõnikümmend ringi näitasid ära meie tippklassi uue põlvkonna taseme. Sei ei eksinud kordagi ning tuli finišisse publiku rõkkava aplausi saatel!

Meistrivõistluste lõppseis

MICRO

 1. Johannes Kasemaa 146
 2. Meryl Peldes 145
 3. Tanel Karu 137

MINI

 1. Andri Tsikin 166
 2. Richard Viigisalu 165
 3. Eric Marcus Jaanimets 119

OK JUNIOR

 1. Ruben Volt 129
 2. Joosep Planken 118
 3. Mark Dubnitski 103

OK

 1. Markus Kajak 132
 2. Siim Leedmaa 122
 3. Ken Oskar Algre 103

KZ2

 1. Sten Dorian Piirimägi 165
 2. Kaspar Kallasmaa 136
 3. Antti Rammo 124

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.