Tagasi minevikku: tulemas on veel üks DeLorean, mis pole üldse sama firma, kui see teine DeLorean

Pildid: DNG Motors

Tänavu maikuus kirjutasime, et “Tagasi tulevikku” filmiautoga kuulsaks saanud DeLorean Motor Company on tagasi. Tutvustati tookord Alpha5 nimelist elektriautot. Nüüd on aga uus ja selle asutaja meelest palju õigem ettevõte olemas, nimega DNG Motors (DeLorean Next Generation Motors). Milline siis see õige DeLorean on?

Hetkel DeLoreani nime taastanud ja elektriautosid toota plaaniv firma sai alguse kunagise DeLorean DMC-12 mudeli varuosatootjast. Kui autotootja aastakümneid tagasi pankrotti läks, võtsid nad seaduslikult üle DeLorean Motor Company nime.

DNG Motors väidab aga, et nemad on palju õigem DeLorean, sest asutajaks on algse DeLoreani asutaja John Z. DeLoreani tütar Kat DeLorean, mis tähendab, et otsene perekonlik side on ettevõttel selgelt olemas.

Hetkel pole ühtegi füüsilist autot nad ehitanud, kuid pildid 3D mudelist on olemas ning järgmise aasta jaanuariks plaanivad nad ehitada nende baasil esimest mudelit nimega JZD (John Z. DeLoreani auks).

Kui Alpha5 polnud disaini mõttes algsele DMC-12’le väga sarnane, siis DNG Motorsi esimene auto on selgelt rohkem inspiratsiooni saanud asutaja isa loodud masinast. Väidetavalt löövad kaasa “autotööstuse parimad ja mõned algsed DeLoreani töötajad” ning autot ehitatakse USA autotööstuse ajaloolises pealinnas Detroidis.

Hetkel ei tea DNG Motors JZD tehnilisest poolest pea midagi. Isegi mitte seda, kas tegu on elektriautoga või kasutab masin sisepõlemismootorit, kuid vähemalt disaini osas on tegu kindlasti nägusa masinaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.