Uudis

Tagatisraha nõudmine Vene piiril võib peagi lõppeda

Foto: Marko Saarm/Sakala/Scanpix

Venemaa tolliteenistus on esitanud maksu- ja tolliametile (MTA) päringu Eestis finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete kohta üldinfo saamiseks, mille tulemusel ei pea peagi enam piiril tagatisraha maksma.

MTA on koostöös vastavate Eesti asutustega nimekirja kiirkorras kokku panemas, et Venemaa tollil tekiks ülevaade Eestis tegutsevatest liisingfirmadest. Vastava info edastamine võib anda võimaluse tagatisrahast loobumiseks Vene Tolliteenistuse poolt.

Vene tolli õigusakt rakendus 4. septembril 2018. Vastavalt aktile võib ainult üks välisriigi numbrimärgiga eraviisiliselt kasutatav sõiduk, mis on registreeritud ühele omanikule, olla ajutiselt Venemaa territooriumil maksuvabalt.

Ükski järgnevatest sõidukitest, mis saabub Venemaa territooriumile samal ajal, tuleb esitada impordimaksude ulatuses tagatisraha. Praktikas see määrus takistab sõidukite (mille omanikuks on finantsettevõtted ja kasutajaks eraisik)  kasutajatel siseneda Venemaale.

“Peame vajalikuks rõhutada, et igasugune otsus nimetatud teemas on Vene Tolliteenistuse pädevuses. Teavitame Vene Tolliteenistuse otsusest niipea kui meid on sellest informeeritud,” sõnas MTA.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.