Uudis

Täiesti uus Nissan Qashqai: rohkelt uuendusi ja omapärane hübriidversioon

Uus Nissan Qashqai saab peagi kolmanda põlvkonna.

Nissan Qashqai oli 2007. aastal üks esimesi saabujaid uude ja nüüdseks ülipopulaarsesse kompaktsete linnamaasturite klassi. Praeguseks on seda müüdud üle 3 miljoni. Nüüd näitas Nissan Qashqai kolmandat põlvkonda, mis peagi müügile saabub.

Uus mudel on eelmisest veidi suurem, loomulikult turvalisem ja sellel on tootja sõnul palju rohkem varustust ning paranenud juhitavus.

Uus platvorm ja vähem kaalu

Uue platvormi puhul oli inseneride eesmärk säilitada praeguse Qashqai mõõtmed, ent saavutada ruumikam sisemus.

Uue Qashqai konstruktsioonis on kasutatud 50% rohkem ülitugevat terast. Seetõttu on kere küll kergem, kuid 41% jäigem kui praegune mudel. See tähendab Nissani sõnul täpsemat juhitavust ja klass kõrgemat mugavust.

Kaalu vähendamise nimel on nähtud vaeva kõikjal. Näiteks tagaluuk on nüüd valmistatud komposiitmaterjalist, mis juba iseenesest kaotab kaalust 2,6 kg. Nii esi- ja tagauksed, esitiivad kui ka kapott on valmistatud alumiiniumist, mis võimaldab säästa kaalu 21 kg. Täiustatud on ka turvalisust. Uus konstruktsioon summutab liiklusõnnetuse korral löögijõudu tõhusamalt.

Esi- ja tagavedrustuse uuendamisel on kasutatud MacPhersoni vardaid. Sõiduk on nüüd saadaval kuni 20-tolliste velgedega.

Taha paigaldatud väändetala summutab raputusi paremini ja vähendab sõidumüra, mille tulemuseks on rahulik ja vaikne sõit igasugusel teekattel. Kokkuvõttes on müratase sõidu ajal väiksem ja õõtsumist samuti vähem.

Uuendused säästlikkuse saavutamiseks

Uus Qashqai pakub klientidele kahte mootorilahendust – 1,3-liitrine bensiinimootor kerge hübriidtehnoloogiaga ning Nissani uuenduslik e-POWERi elektrimootoriga juhitav süsteem, tänu millele pakub Qashqai elektriautole omast kohese ja lineaarse kiirenduse tunnet, ilma et peaks sõiduulatuse pärast muret tundma.

1,3-liitrist bensiinimootorit pakutakse kahe võimsusega. 138 hj manuaalkäigukasti ja esiveoga versiooni ning 156 hj Xtronic-käigukastiga esi- või nelikveolist versiooni.

1,3-liitrine bensiinimootor on läbinud põhjaliku uuenduskuuri kerge hübriidsüsteemi lisamiseks. 12-voldine süsteem sisaldab põranda alla paigutatud eraldi liitiumakut ja rihmaga käitatavat generaatorit, mis kogub pidurdusenergiat. See võimaldab mootorisüsteemidel töötada kogutud energia jõul, pikendades seiskamis-/käivitusfunktsiooni kestust, mis vähendab mootori üldist CO2 heitkogust.

Elektriauto, mida laeb bensiinimootor

Nissani e-POWERi süsteem pakub täiselektrilist ajamit, st et rattaid veab täielikult elektrimootor. e-POWER koosneb võimsast akust ja jõuseadmest, mis on ühendatud bensiinimootori, generaatori, vaheldi ja elektrimootoriga.

Tavalistes hübriidsüsteemides veavad rattaid elektri- ja bensiinimootor, kuid e-POWERi süsteemis pole bensiinimootor ratastega ühendatud — see lihtsalt laeb akut.

Erinevalt täiselektrilisest autost on vooluallikas mootor, mitte ainult aku. (Paigaldatud e-POWERi süsteemi täielikud tehnilised andmed ja spetsifikatsioonid selguvad turuletuleku eel). Peamine erinevus võrreldes muude tavaliste hübriididega on see, et elektrimootor on sama suur nagu tavalises täiselektrilises autos, võimaldades kohest kiirendust.

Mootoriga käitatav generaator säilitab aku laetust, kuid see võib lisavõimsuse tagamiseks varustada elektriga ka otse mootorit. Mootor töötab optimaalses pöördevahemikus, mis tagab maksimaalse ökonoomsuse, ent samal ajal on seda häälestatud nii, et müra oleks minimaalne.

Moodsad juhiabisüsteemid

Nissan Qashqail on uuendatud süsteem, mis suudab nüüd kohandada auto kiirust vastavalt välistele oludele: kui auto siseneb maanteel väiksema kiiruspiirangu mõjualasse, suudab süsteem lugeda liiklusmärke ja võtta arvesse navigatsioonisüsteemi kiiruspiirangu andmeid.

Peale selle suudab Navi-linkiga ProPILOT nüüd suhelda Qashqai pimealaradaritega ning aitab sõiduraja vahetuse ärahoidmiseks rooli korrigeerida juhul, kui sõiduki pimealas on teine sõiduk.

Uuele Qashqaile on välja arendanud täiustatud esituled, mis kohandavad valgusvihu kuju vastavalt teeoludele ja teistele liiklejatele. Valgusvihk on jagatud 12-ks eraldi elemendiks, mis lülituvad vastutuleva sõiduki tuvastamisel valikuliselt välja.

Tänu sellele uuendusele saab heita eredama vihu kaugemale ja laiemalt, ent vihu kuju saab muuta nii, et vastutulevaid liiklejaid ei pimestata.

Qashqai hinnad selguvad aprillis ja esimesed autod saabuvad Eestisse suve alguses.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.