Uudis

Talendid Rajale kardisarja finaaletapil premeeris osalejaid Ott Tänak

Fotod: Tõnis Krikk

Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu poolt kaheksa aastat tagasi ellu kutsutud laste hobikardisari on muutunud ajapikku oluliseimaks kohalikuks noorte järelkasvuprojektiks.

Selle aasta patrooniks oli Ott Tänak ning koroonaviiruse tõttu sai hooaeg alguse alles augustis. Sellest hoolimata käis kuue etapi jooksul rajal rekordarv osalejaid. Kokku osales tänavu üle 120 noore võidusõitja, kelle keskmine vanus jäi õige pisut alla 11 eluaasta, kus juures noorimad osavõtjad olid 7-aastased.

Tänavuse hooaja auhinnafond viib sarja üldarvestuse esikümne sõitjad uuesti rajale. Nimelt saavad nad osa võtta privaatsest karditesti päevast, mille viivad läbi Eesti meistrivõistlustel osalevad karditiimid.

Üldvõitja tuli üllatuslikult nooremate klassist

Et ka noorematel lastel tuju ei langeks, on sarjas ajalooliselt peetud eraldi kuni 10-aastaste laste arvestus (vanuse ülempiir on 13 aastat). Tänavu puudus selleks vaat et vajadus, sest selle võitjaks osutus sarja ka üldarvestuses võitnud Mattias Ojapõld. Kunagi varem pole sellist asja juhtunud.

Vasakult: Kaur Koreinik, Mattias Ojapõld ja Ragnar Simuland

Ojapõllu kõrval oli Ragnar Simuland ainuke, kes suutis tänavu võita kaks etappi. Kaur Koreinik ja Sten-Erik Sild pidid piirduma ühe etapivõiduga. Sarja lõpetasid Ojapõllu järel teise ja kolmandana Koreinik ja viimase etapi võiduga end kolmandaks tõstnud Simuland.

Nooremate vanusegrupis lõpetasid Ojapõllu järel teisena Joosep Siniorg ning kolmandana Ramon Vlasenko. Vanemate laste arvestuses tuli hooaja võitjaks Paul-Kristian Hamburg, seda Jakob Pajuri ja Hanna-Grete Suvemaa ees. Suvemaa võitis ühtlasi tüdrukute arvestuse, kus edestas Martaliisa Meindorfi ja Miya Greth Visbergi.

LaitseRallyPark’s sõidetud finaaletapi eel tunnustas Tänak sarjas osalejaid ning jagas kõigile võistlejatele välja diplomid.

Sari ongi päriselt talentide kasvulava

Aastatega on sarjast välja kasvanud sisuliselt kogu praegune kardispordi Eesti meistrivõistluste koorekiht. Siit on sirgunud sellised tippsõitjad nagu maailmaski tegusid tegevad Siim Leedmaa, Markus Kajak ja Ruben Volt. Need on vaid üksikud nimed ning sisuliselt pooled Eesti meistrivõistlustel osalevatest noortest on oma võistlejateed alustanud just talendisarjast.

Mis on selle sarja eelised? Esiteks puudub hobikardisarjas sõitmiseks

vajadus omada võidusõiduvarustust, sest nii kardid, kiivrid ning vajadusel ka kombenesoonid tagatakse võistlejale kardikeskuse poolt. Seega on tehnikaspordi ressursimahukaim element eemaldatud.

Võistlus toob samas kokku hulganisti igasuguse tasemega sõitjaid, kellega võidu sõites end vahetult võrreldes liigutakse oskuste- ja kogemusteredelil kindlasti kiiremini edasi.

Loo autor on Martin Harak, toimetanud Tarmo Tähepõld

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.