Uudis

Tallinn koristab eriolukorra tõttu tänavaid intensiivsemalt

Foto: Shutterstock

Eriolukorra tõttu on Tallinna linnas puhastustöid alustatud planeeritust varem, lisaks on puhastusgraafikud mitmekordistunud, et aidata kaasa tolmu ja viiruse leviku tõkestamisele.

Tallinn oma koostööpartneritele andnud korralduse pesta bussiootepaviljonide pinke vähemalt üks kord päevas. Tallinna lepingupartner JCDecaux, kes omab osasid bussipaviljone, on juba ühe puhastusringi kõikidele paviljonidele peale teinud. Niisamuti jätkub Tallinna Linnatranspordi ASi ja Tallinna Transpordiameti hallatavate trammi- ja bussipeatuste pesu.

Puhastustöid teostatakse sõiduteedelt, kõnniteedelt, jalgratta- ja jalgteedelt, parklatest jm. Tööde läbiviimiseks on oluline, et rentslites paakunud mustuse eemaldamiseks on võimalik seda niisutada ning mustuse kokku kogumise järgselt on võimalik külmumisohtu kartmata teostada tänavapesu, vastasel juhul tekitavad koristustööd juurde hulgaliselt lenduvat tänavatolmu.

Naastrehvid ikka süüdi

Seni, kuni jätkub naastrehvide kasutamine, toodetakse linnaruumi pidevalt peentolmu juurde, mistõttu vaatamata koristustöödele, ei ole aga võimalik tolmuvaba linnakeskkonda tagada. Tallinn kutsub üles autoomanikke, kes praegu kodus viibivad, talverehve ära vahetama. Igal aastal kogutakse Klandorfi sõnul 200–300 veoki kastitäit asfaldipuru, mis on linnatänavatele tekkinud naelrehvide kasutamisest.

Siinkohal tuleks siiski arvestada politsei juhendit, et aprillis on oodata veel külmakraade ning rehvivahetusega ei tohiks kiirustada.

Lõplik tänavakoristus teostatakse Tallinnas siis, kui lõppeb naastrehvide kasutusaeg. Kui ootamatu lumi või miinuskraadid töid ei takista, lõppevad kevadised koristustööd pealinnas aprillikuu lõpuks.

Tänasel päeval teostab koristustöid 40 mehhanismi, sealhulgas 6 tänavapesuautot, lisaks 31 käsitööbrigaadi 74 inimesega. Möödunud nädala seisuga koguti kokku ligikaudu 2000 tonni pühkmeid.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.