Uudis

Tallinn tahab, et inimesed kasutaks ühistransporti, aga ise reklaamib autosid ja autolaenu

Tähelepanelik linnakodanik ja Tallinna Ülikooli linnakorralduse magistrant Mats-Laes Nuter tegi huvitava tähelepaneku, mille siinkohal avaldame. Kas olete temaga nõus?

Olen viimase nädala jooksul vahtinud hoolikalt busside tagumikke. Mõnda isegi snoobilikult pildistanud… Võiksite küsida, et “Mats, mis sul viga on. Kas midagi targemat teha pole?”

Nojah… kindlasti pole see maailmalõpp ja on ka suuremaid hädasid, aga mul siiski tekib tunne, et selle inimesega tahaks natuke kana kitkuda, kes Tallinna Linnatranspordi AS-is tegeleb reklaampindade turundamise ja kureerimisega.

Näete, bussis on tüütu, ostke parem Volkswagen!

Ühistranspordi peal asetseval reklaampinnal propageerida eraauto kasutust kõikvõimalike autojuhtidele suunatud reklaamidega tundub mulle nagu saeks pisut seda oksa, millel istutakse.

Reklaamige parem kartuliputru või jalgrattaid

Ajal, mil autostumine on aina suurem probleem ja ÜT kasutatavus langeb, ei saa minu arust lubada endale möödalaskmisi, ka mitte sellistes detailides.

Reklaamige talvesaapaid, kartuliputru, sporditarbeid, JALGRATTAID!!! või mida iganes aga võiks ju olla nii palju sirget selga, et selliseid asju ei lubataks?

Ei ole auto jaoks raha? Võta laenu! Peaasi, et trolliga ei sõida.

Järjekordne näide, mis mõnes mõttes seostub minu jaoks sellega, et ühistransporti peetakse mingiks vaeste inimeste hädalahenduseks. Normaalne inimene ikka võtab autolaenu ja sõidab Volkari ja Nokia rehviga.

Naastrehvid? Tallinn, kas tõesti peaksime neid ostma? Sa ju rääkisid midagi muud…

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.