Tallinna bussiliiklus saab 100 aastaseks ning selle puhul tuleb bussinäitus ja perepäev

Illustreeriv pilt. Tellimusvedu.

Mai lõpus täitub Tallinnas 100 aastat regulaarse bussiliikluse algusest. Kui 1922. aastal saadi linnavalitsuselt luba viie bussiliini pidamiseks, mis sõitsid kesklinnast Lasnamäe, Seevaldi, Kalamaja, Pirita ja Pirita-Kose suunas, siis sajand hiljem sõidutab linlasi 550 bussi 74-l erineval liinil.

Saja aasta eest alustasid 12-18-kohalised puupinkidega veoauto-tüüpi sõidukid regulaarsete liinivedudega ning sajandi jooksul on elanikke teenindanud nii Rootsist pärit Scania Vabis bussidest koosnev bussipark ning sõjaeelsel kasinatel aegadel ka puugaasigeneraatoritega bussid, mille jõuallikaks oli salongis suur ahi.

Alates teise maailmasõja järgsest ajast on bussipark järjepidevalt muutunud. Eestisse on jõudnud sõidukitootjate Opel, Renault, Volvo, MAN ja Mercedes Benz bussid ning hiljem ka paljudele nostalgilisi mälestusi toovad Ikarused ja LAZid.

Täna sõidab tipptundidel üheaegselt rohkem kui 430 bussi, mis läbivad aastas enam kui 30 miljonit liinikilomeetrit. Tallinna ühistransporti kasutab aastas üle 100 miljoni sõitja, kelle liiklemisvõimaluse eest kannavad hoolt enam kui 1200 bussijuhti.

100. aasta täitumist tähistatakse koguperepäevaga 22. mail Tallinna Vabaduse väljakul, kus saab uudistada ajaloolisi hitt-sõidukeid ning kaasa elada nostalgilistele ja tänasele innovatsioonile teed rajanud mälestustele. Uudistamiseks on väljakule koondunud 16 uunikumbussi, mis annavad põgusa ülevaate Tallinna bussitranspordi arengust. Meenutusi jagab Ivan Orav ja nostalgilisi emotsioone loovad meelelahutuslikud etteasted ning spetsiaalne toiduala ning lastele on avatud mänguala.

Täpsem info ürituse kohta on SIIN.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.