Uudis

Tallinna kõige lollim liiklussõlm on lõpuks saanud kauaoodatud muudatuse

Probleemi lahendus oli kõigest kahe fooritule lisamine.

Kindlasti on Tallinnas veel mitu kõige lollimat lahendust, aga Toompuiestee-Tehnika ristmik oli nii loll, et me pühendasime sellele lausa eraldi loo.

Liikluslahenduse tegi lolliks üks liiklusseaduse punkt, mida tegelikult keegi ei tea. Välja arvatud muidugi need, kes teadsid või siis seal ristmikul lolli olukorda jäädes, said sellest teada.

Vasakule pöörajal on ootamatult eesõigus

Nimelt tekkis seal olukord, kus ülevalt, Tõnismäe poolt tulijal oli vasakule, Tehnika tänavasse pöörates eesõigus nende autode suhtes, kes tulid Balti jaama poolt ja sooritasid parempööret Tehnikasse. Miks? Sest:

LS § 58 punkt 4. Kui juht sõidab lisasektsioonidega  foori rohelise tule suunas ajal, mil põhisektsioonis põleb punane või kollane põhituli, peab ta andma teed mistahes teisest suunast sõitvale juhile.

Varem oli ristmikul lisasektsioonis ainult roheline tuli, aga keelavaid ei olnud.

Kõik, kes seal sagedamini liikusid, võivad kinnitada, et see seaduspunkt ei ole enamikel meeles. Õnneks on kiirused võrdlemisi väiksed ja avariisid ilmselt palju pole, aga signaalitamist ja kätega vehkimist kõvasti.

Ja see on täiesti normaalne, et kui mingit lahendust on ainult ühes kohas linnas või sa näed seda peale autokooli esimest korda näiteks 10 aastat hiljem, siis ei meenu.

Kokkuvõte: kui mingi liiklussõlm pakub iga päev, iga fooritsükliga segadust, siis ei ole süüdi autojuhid, vaid liikluskorraldus.

Nüüd on see lõpuks ära muudetud. Balti jaama poolt tulles parempööret sooritades pole enam lisasektsioon vaid täismõõdus foor. Seega, kui on roheline, siis on roheline ja võib sõita. Ei pea kartma ülevalt tulevaid vasakpöörajaid. Ja kui on punane, siis on punane.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.