Uudis

Tallinna ringtee äärde tuleb aasta pärast 104-kohaline veokiparkla koos mitmete teenustega

Foto: Shutterstock

Transpordiamet sõlmis esimese turvalise veoautode parkla ehituslepingu, millega rajatakse 104-kohaline parkla Tallinna ringtee äärde 1,5 km kaugusele peatselt valmivast Väo liiklussõlmest.

Rajatav parkla on osa Euroopa Liidu turvalisest veoautode parkimisalade võrgustikust. Euroopa turvaliste veoautoparklate standard koosneb neljast turvatasemest: pronks-, hõbe-, kuld- ja plaatinatase.

Eesti esimene turvaparkla vastab Euroopa Liidu pronkstaseme turvanõuetele. See tähendab, et parkimisalale pääsevad üksnes veoautod ja volitatud sõidukid, ala on valgustatud ning on korraldatud valveteenus.

Lisaks turvataseme nõudele on tagatud teenused: dušid, tualetid, suupiste ja jookide ostmise võimalus. Veoautojuhtidele jagatakse infot teeoludest ja suurematest liikluspiirangutest riigiteedel. Liiklusohutuse tagamiseks on parklas ette nähtud ka veoautode katuste puhastamiseks lumetellingud.

Parkimiskohtade täituvuse infot kogutakse parkla sisse- ja väljasõidul ja jagatakse nii Transpordiameti DATEX II andmevahetusteenuse kaudu tarktee.ee portaalis kui ka lähimatel muutuva teabega infotabloodel Tallinna ringteel.

Hanke maksumus koos võimalike ettenägematute töödega on 3 663 256,64 eurot, millest 20% rahastab Euroopa Liidu CEF Transpordi programm ning parkla ehitus kestab ühe aasta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.