Tallinna ühel kõige ohtlikumal ristimikul toimub kümneid avariisid, kaalumisel on oluline liikluskorralduse muutus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

2016. aastal oli kurikuulus Rohu-Telliskivi ristmik täis STOP-märke ja terav silm võis neid sealt kokku lugeda neli. Nüüdseks on neid järgi vaid üks ja linnavalitsuse sõnul sellest piisab. Hoolimata sellest võidakse õnnetuste vältimiseks Telliskivi tänava otse ületamine sootuks keelata.

Tallinna transpordiameti liikluse juhtimise peaspetsialisti Lembi Sillandi sõnul asendati ristmikul vasak- ja parempöörde sooritamisel STOP-märgid anna teed märkidega pärast seda, kui 2017. aasta suvel paigaldati Rohu tänavale asfaltkünnis ehk lamav politseinik.

Ta lisas, et vasakpöörde sooritamiseks on Telliskivi tänavale eraldi ohutussaarega kaetud sõidurada ning seal puudus vajadus STOP-märgi järgi. Parempööre on aga mittekonfliktne ning otse Telliskivi tänavat ületades kehtib endiselt peatu ja anna teed reegel. “Sealt ei ole keegi “STOP” liiklusmärki eemaldanud,” sõnas Sillandi.

Sillandi selgitas, et ristmiku läheduses on mõlemast suunast piiratud ka sõidukite sõidukiirust, et tagada rohkem aega teise sõiduki märkamiseks ning reageerimiseks.

Ta märkis ka, et videod liiklusõnnetustest sel ristmikul näitavad, et kokkupõrked ei toimu suurel kiirusel või nähtavuse puudumisest tingituna.

“Tegemist on olnud äärmise lohakusega ristmiku ületamisel Rohu tänaval liiklejate poolt. Olukord on monitoorimisel ning kaalumisel on Rohu tänavalt otsesõidu keelamine,” lausus ta.

Kümned õnnetused aastas

Eesti liikluskindlustusfondi andmete kohaselt toimus ainuüksi 2017. aasta esimese 11 kuuga ristmikul 8 õnnetust. Eelnevatel aastatel on õnnetusi olnud üle kümne, raskematel aastatel ka kuni 15.

Fondi kahjuennetuste valdkonna juht Ülli Reimets sõnas Geeniusele, et võrreldes varasemate aastatega toimus aastatel 2012-2014 Telliskivi ja Rohu tänava ristmikul rohkem just ristuval teel liikujaga kokkupõrkeid. Teine levinum õnnetuste põhjus on aga tagant otsasõit ees liikuvale või peatunud sõidukile.

Liikluskindlustuse kindlustusjuhtumite andmed pärinevad Eesti liikluskindlustuse registrist, seega andmed ei sisalda vabatahtliku sõidukikindlustuse ehk kaskokindlustuse juhtumeid.

Politsei pressiesindaja Marie Aava jagas aga Geeniusega andmeid, millest selgub, et aastatel 2013-2018 on ristmikul registreeritud kuus inimkannatanuga liiklusõnnetust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.