Uudis

Tallinna volikogu esimees tahab keelata bensiini- ja diiselmootoriga taksod

Kultuurikatlas peetaval visioonikonverentsil ütles Tallinna volikogu esimees Tiit Terik, et pealinn peaks lähiaastatel takso- ja sõidujagamisteenuse osutajatel keelama bensiini- või diiselmootoriga sõidukite kasutamise.

Keelu eesmärgik oleks puhtam linnakeskkond ning kliimaneutraalsuse saavutamine aastaks 2050, teatas volikogu pressiesindaja BNS-ile.

“Mitmed Euroopa riigid ja linnad on astumas samme, mille kohaselt 15-20 aasta pärast on sisepõlemismootoriga autode müük ja mõnel pool ka kasutamine lõppenud,” sõnas Terik. “Usun, et Tallinn peaks sellest eeskuju võtma, sest kui me mõtleme puhtale linnaõhule, on tarvis kaaluda võimalust keskkonda saastavate sõidukite maksustamiseks ja järkjärguliseks keelamiseks. Sellele protsessile peaks eelnema elektri- või hübriidautode kasutamise soodustamine. Elektriautode võidukäigu eelduseks on kiirlaadimisvõrgu rajamine.”

Aastaks 2035. võiks üle minna täielikult elektrile

“Berliinis on juba praegu piirkonnad, kus diiselautod on tõrjutud. Londonis on kehtestatud kesklinna ummikutsoon ning lisaks sellele on seal low emission zone, kus vanemad ja keskkonda saastavamad autod peavad seal sõitmiseks maksma tasu,“ rääkis Terik.

Teriku sõnul tuleb transpordisektorist sisepõlemismootorite tõttu märkimisväärne osa õhusaastest kogu Euroopas ja sealhulgas Eestis.

„Tallinn on võtnud sihiks muuta 2025. aastaks linnatransport diiselkütuse vabaks ning 2035. aastaks üle minna täielikult elektrifitseeritud ühistranspordile. Sarnane eesmärk tuleb võtta ka taksonduses. Loomulikult ei saaks see toimuda ühe või kahe aasta pärast, vaid siin peaks olema mõistlik üleminekuperiood, kuid aastaks x peaks Tallinna taksod olema samuti keskkonnasõbralikud

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.